Почина Алит Абази кој беше застрелан во КичевоАктуелно

Почина Алит Абази кој беше застрелан во Кичево

Носителот на независна кандидатска листа за локалните избори во Кичево, Алит Абази, кој беше застрелан на 27 септември, рано изутрината…

ВМРО-ДПМНЕ: Со непотизам и оштетување на буџетот, Рашковски без срам го крши законот на државатаАктуелно

ВМРО-ДПМНЕ: Со непотизам и оштетување на буџетот, Рашковски без срам го крши законот на државата

„Владата на чело со Зоран Заев поддржува и продуцира криминал и беззаконие. Генералниот секретар на владата молчи и не одговара…

Косово се откажа од приемот во УНЕСКОАктуелно

Косово се откажа од приемот во УНЕСКО

Властите од Приштина соопштија дека се откажуваат од барањето за прием на Косово во УНЕСКО. Во соопштение на министерството за…

Средба Димитров-Коѕијас во СолунАктуелно

Средба Димитров-Коѕијас во Солун

Во Солун во тек е средбата на министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос…

Елвис Бајрам заработи прекршочна пријаваАктуелно

Елвис Бајрам заработи прекршочна пријава

Министерството за внатрешни работи инфoрмирaше декa случајот кoј пред двa денa се случи вo Шутo Оризaри кoгa вo тепaчкa помеѓу…

Спасовски: Пожарот во куќата на Мисајловски не е поврзан со изборитеАктуелно

Спасовски: Пожарот во куќата на Мисајловски не е поврзан со изборите

Пoжaрoт во семејната куќа на екс министерот, а сега кандидат за градоначалник, Владо Мисaјлoвски и пукaњетo вo Кичевo не се…

(ВИДЕО) Шилегов: Младите претприемачи ќе бидат ослободени од плаќање фирмарина во првите две годиниАктуелно

(ВИДЕО) Шилегов: Младите претприемачи ќе бидат ослободени од плаќање фирмарина во првите две години

„Еве сме денеска во скопската општина Шуто Оризари да ја пренесеме пораката дека на 15 октомври, сите општини во градот…

Премиерот Заев се сретна со министерот за надворешни работи на Луксембург, Жан АселборнАктуелно

Премиерот Заев се сретна со министерот за надворешни работи на Луксембург, Жан Аселборн

Идната година ќе и дадеме на Европската комисија убедливи причини да го откочи процесот и да ги почнеме преговорите за…

Почина и бебето на родилката која умре при породувањеАктуелно

Почина и бебето на родилката која умре при породување

На Клиниката за детски болести вчера попладне по долготрајна реанимација почина новороденче старо три дена, кое ноќта меѓу 30 септември…

Димитров: Судството, а не власта утврдува одговорност за прислушувањетоАктуелно

Димитров: Судството, а не власта утврдува одговорност за прислушувањето

Вистинскиот крај на кризата завршува со одговорност за нелегалното прислушување, но извршната власт не е таа што може да обезбеди…