Поповски: Имаме политичка волја да ги спроведеме медиумските реформиАктуелно

Поповски: Имаме политичка волја да ги спроведеме медиумските реформи

Имаме политичка волја и стручна подготвеност да ги спроведеме медиумските реформи и да ги подобриме условите за работење на медиумите…

Заев-Шчербак: Евроатланските аспирации на Македонија не се пречка за соработка со РусијаАктуелно

Заев-Шчербак: Евроатланските аспирации на Македонија не се пречка за соработка со Русија

Македонскиот премиер Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Руската Федерација во Република Македонија Олек Шербак на која тој…

Грчката полиција го потврди апсењето на Груjeвски и БошковскиАктуелно

Грчката полиција го потврди апсењето на Груjeвски и Бошковски

Грчките власти потврдиле дека уапсиле двајца мажи на аеродромот во Солун, кои од Македонија се бараат за обвиненија поврзани со…

Караџоски не сакаше да каже дали ќе понесе одговорност доколку биде утврдено дека се месетеле судии во кривиченАктуелно

Караџоски не сакаше да каже дали ќе понесе одговорност доколку биде утврдено дека се месетеле судии во кривичен

Зоран Караџоски, претседател на Судскиот совет не сакаше да одговори на прашањето дали ќе понесе одговорност заедно со членовите на…

Министерството за правда нема добиено барање за екстрадиција на Грујевски и БошковскиАктуелно

Министерството за правда нема добиено барање за екстрадиција на Грујевски и Бошковски

Министерството за правда се уште официјално нема добиено барање за екстрадиција на осомничените Горан Грујевски и Никола Бошковски. Од таму…

ДИК ги разгледува приговорите за првиот круг од локалните избориАктуелно

ДИК ги разгледува приговорите за првиот круг од локалните избори

Државната изборна комисија (ДИК) ја започна седницата на која одлучува по приговорите од подносителите на листи на кандидати во врска…

Вработен во Општина Карпош променил брави во простории на ОпштинатаАктуелно

Вработен во Општина Карпош променил брави во простории на Општината

Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски вчера во полиција пријавил дека вработен во администрацијата ги променил бравите на просториите на…

СДСМ и коалицијата со мнозинство во Советот на општина КочаниАктуелно

СДСМ и коалицијата со мнозинство во Советот на општина Кочани

Општинската изборна Комисија на Кочани ги објави резултатите по првиот круг на локалните избори за советници, со што е познат…

Грујовски и Бошковски  уапсени на солунскиот аеродром со лажни бугарски пасошиАктуелно

Грујовски и Бошковски уапсени на солунскиот аеродром со лажни бугарски пасоши

Осомничените началници од петтата управа, во случаите „Таргет“, „Тврдина“ и „Тврдина 2“, Горан Грујовски и Никола Бошковски вчера со лажни…

Определен притвор за осомничените за нападот врз Зијадин СелаАктуелно

Определен притвор за осомничените за нападот врз Зијадин Села

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за проширување на истрагата за уште 3 лица за сторено кривично дело Убиство во…