Трајковски: Парите за субвенциите ќе одат кај вистинските земјоделциИзбори 2017

Трајковски: Парите за субвенциите ќе одат кај вистинските земјоделци

Никој повеќе нема да ја злоупотребува маката и потта на земјоделците, субвенциите нема да се делат селективно, а ќе одат…

Јакимовски: Паркинг платформа во Влае 2Избори 2017

Јакимовски: Паркинг платформа во Влае 2

Кандидатот за градоначалник на Општина Карпош и претседател на Граѓанската опција за Македонија Стевчо Јакимовски, на денешната прес конференција најави…

(ВИДЕО) Георгиевски: Да ги подржиме промените кои носат живот во Гази Баба за ситеВидео

(ВИДЕО) Георгиевски: Да ги подржиме промените кои носат живот во Гази Баба за сите

Изминатиот период ги посетив сите населени места во Гази Баба, разговарав со многу граѓани и ги споделивме проблемите кои ќе…

(ВИДЕО)Темелковски: По победата на СДСМ во Кисела Вода, Советот во општината ќе работи по европски принципиВидео

(ВИДЕО)Темелковски: По победата на СДСМ во Кисела Вода, Советот во општината ќе работи по европски принципи

По победата на 15 октомври најавуваме дека новото мнозинство во Советот на Општина Кисела Вода предводена од Коалицијата „За живот…

Ахмети: Наша заложба е соработка со Албанија и КосовоАктуелно

Ахмети: Наша заложба е соработка со Албанија и Косово

Граѓаните на нашата земја сакаат напредок, членство во НАТО и ЕУ, слободно движење, силна економија, стабилност, порача лидерот на ДУИ…

(ВИДЕО) Заев: Убеден сум во победата на СДСМ во СтрумицаАктуелно

(ВИДЕО) Заев: Убеден сум во победата на СДСМ во Струмица

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев изјави дека е убеден во победата на СДСМ во Струмица и смета дека овој град,…

(ВИДЕО) Бочварски: Ќе го решиме проблемот со водоводната и канализациската мрежаАктуелно

(ВИДЕО) Бочварски: Ќе го решиме проблемот со водоводната и канализациската мрежа

Кандидатот за градоначалник на општина Штип Благој Бочварски, на денешната отворена дебата со граѓаните, порача дека уште во првите денови…

(ВИДЕО) Заев: Наша цел е младите да останат во МакедонијаАктуелно

(ВИДЕО) Заев: Наша цел е младите да останат во Македонија

На отворениот форум со граѓаните во Штип, претседателот на СДСМ, Зоран Заев зборуваше за перспективите пред кои што се исправени…

Слепите и лицата со оштетен вид ќе гласаат самостојно користејќи го Брајовото писмоИзбори 2017

Слепите и лицата со оштетен вид ќе гласаат самостојно користејќи го Брајовото писмо

Здружението за промоција и развој на инклузивно општество „Инклузива“ од Куманово, одржаа средба со слепите, лицата со оштетен вид и…

(ВИДЕО) Трајановски: Ќе отвориме Градска канцеларија која се занимава со локални младински политикиВидео

(ВИДЕО) Трајановски: Ќе отвориме Градска канцеларија која се занимава со локални младински политики

Зголемувањето на учеството во процесот на носењето на одлуките во локалната самоуправа и унапредување на статусот на младите е еден…