Конвенција на ВМРО-ДПМНЕ во Куманово, презентиран кандидатот за градоначалник Зоран ЃоргиевскиИзбори 2017

Конвенција на ВМРО-ДПМНЕ во Куманово, презентиран кандидатот за градоначалник Зоран Ѓоргиевски

Комплетно инфраструктурно уредување „Куманово без кал“, изградба на рекреативен центар во Проевце, изградба на три детски градинки, решавање на проблемот…

(ВИДЕО) Коцевски: Ќе отвориме Граѓански сервис центарВидео

(ВИДЕО) Коцевски: Ќе отвориме Граѓански сервис центар

Отворање нов Граѓански сервис центар, во кој граѓаните на Општина Велес на едно место ќе можат да ги остварат сите…

Јакимовски: Доколку во Центар има повеќе зеленило од Карпош 4, ќе се откажам од кандидатуратаАктуелно

Јакимовски: Доколку во Центар има повеќе зеленило од Карпош 4, ќе се откажам од кандидатурата

Актуелниот градоначалник на Карпош и кандидат за престојните избори од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Стевче Јакимовски на вечерашниот митинг изјави…

НДМ: Бесплатен паркинг околу пазарите, субвенции за користење на тезгите без надоместАктуелно

НДМ: Бесплатен паркинг околу пазарите, субвенции за користење на тезгите без надомест

Кандидатите на Народно движење за Македонија за градоначалник и советници на Град Скопје во рамките на изборната кампања, денес, сабота,…

(ВИДЕО) Шилегов: Ќе ги охрабриме младите да отворат нови работни местаАктуелно

(ВИДЕО) Шилегов: Ќе ги охрабриме младите да отворат нови работни места

Вработување за младите, нова инфраструктура, нови спортски центри и училишта, како и подобрување на постоечкте, кои се веќе на територијата…

СДСМ Дебрца: Општинската зграда во Мешеишта е претворена во изборен штаб на ТрајкоскиАктуелно

СДСМ Дебрца: Општинската зграда во Мешеишта е претворена во изборен штаб на Трајкоски

„Кој сега ги злоупотребува општинските простории за партиски цели ? Четири години Трајкоски ги злоупотребува општинските простории и службените возила…

(ВИДЕО) Темелковски вети гасификација на Кисела ВодаАктуелно

(ВИДЕО) Темелковски вети гасификација на Кисела Вода

Филип Темелковски, кандидат за градоначалник на Кисела Вода од СДСМ, денеска ги презентира проектите од програмата за локален економски развој…

(ВИДЕО) Груевски: Атмосферата во која се одвиваат овие избори е лоша и непријатнаАктуелно

(ВИДЕО) Груевски: Атмосферата во која се одвиваат овие избори е лоша и непријатна

Атмосферата во која се одвиваат овие избори е исклучително лоша и непријатна. Веќе сме четврти ден, а зад нас има…

(ВИДЕО) Груевски: ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани ќе оствари убедлива победаАктуелно

(ВИДЕО) Груевски: ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани ќе оствари убедлива победа

ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани ќе оствари силна и убедлива победа и повторно за градоначалник на општината ќе се избере Цветомир Угриновски,…

(ВИДЕО) Шекеринска: На 15 октомври гласајте за живот во ГостиварАктуелно

(ВИДЕО) Шекеринска: На 15 октомври гласајте за живот во Гостивар

Во декември лани сите заедно сплотени и Македонци, Албанци, Турци, Роми, Срби, Власи, Бошњаци, ама баш сите се здруживме и…