Туфегџиќ: СДСМ води во над 30 општини, неизвесно во ШтипИзбори 2017

Туфегџиќ: СДСМ води во над 30 општини, неизвесно во Штип

Во Македонија се гласаше слободно и без притисоци. Промените започнати во декември минатата година продолжуваат и на локално ниво. Според…

ФОТО: Петре Шилегов и Коце Трајановски со изедначен број на гласовиИзбори 2017

ФОТО: Петре Шилегов и Коце Трајановски со изедначен број на гласови

Кандидатите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Град Скопје, Петре Шилеогв и Коце Трајановски според досега изборените гласови имаат…

Молк во ВМРО-ДПМНЕ, седиштето на партијата празноАктуелно

Молк во ВМРО-ДПМНЕ, седиштето на партијата празно

Молк во ВМРО-ДПМНЕ. Изборната еуфорија во оваа партија ја нема, ги нема ниту симпатизерите во седиштето.Во меѓувреме, во седиштето на…

Првични резултати на ДИК: СДСМ води во 37 општини, ВМРО-ДПМНЕ во 15, ДУИ во четириИзбори 2017

Првични резултати на ДИК: СДСМ води во 37 општини, ВМРО-ДПМНЕ во 15, ДУИ во четири

Според првичните резултати што ги објави Државната изборна комисија на својата веб страница, кандидатите за градоначалници на СДСМ водат во…

(ВИДЕО) Села слави во СтругаАктуелно

(ВИДЕО) Села слави во Струга

Кандидатот за градоначалник на Струга, Зијадин Села, од партијата „Алијанса на Албанците“, веќе почна да ја прославува победата. Според оваа…

Стевчо Јакимовски го призна поразот, му честиташе победа на БогоевАктуелно

Стевчо Јакимовски го призна поразот, му честиташе победа на Богоев

Кандидатот на ГРОМ поддржан од ВМРО-ДПМНЕ, Стевчо Јакимовски го призна поразот во Карпош. Тој му ја честиташе победата на кандидатот…

Таравари со благо водство пред Бејта во Гостивар, битката неизвесна до крајАктуелно

Таравари со благо водство пред Бејта во Гостивар, битката неизвесна до крај

Актуелниот министер за здравство, Арбен Таравари води пред актуелниот градоначалник и кандидат за нов мандат, Невзат Бејта од ДУИ, дознава…

Максим Димитриовски објави победа во КумановоАктуелно

Максим Димитриовски објави победа во Куманово

Кандидатот за градоначалник на СДСМ, Максим Димитриовски објави победа во Куманово. Тој заедно со симпатизерите на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија…

СДСМ слави во ВелесИзбори 2017

СДСМ слави во Велес

Симпатизери на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија слават победа во Велес, каде неофицијално кандидатот на СДСМ е во огромно водство пред…

Србов: Имаше многу нерегуларности, среќни сме што немаше жртвиАктуелно

Србов: Имаше многу нерегуларности, среќни сме што немаше жртви

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ на кратка прес конференција се пожали на притисоци за време на изборите. – Изборниот ден имаше многу нерегуларности…