Еве каква кореографија и се спрема на Барселона вечерва во МадридСпорт

Еве каква кореографија и се спрема на Барселона вечерва во Мадрид

Вечерва во шпанската Ла Лига се игра дербито на коло и тоа помеѓу Атлетико Мадрид и Барселона. Овој натпревар не…

Вардар домаќин на Барселона во дербито на 5.колоСпорт

Вардар домаќин на Барселона во дербито на 5.коло

Ракометарите на Вардар денеска ќе се пресметаат со Барселона во дербито на петтото коло од Лигата на шампионите. Во Јане…

Вардар игра дерби со Барселона, Металург гостува кај Чеховски МедведиСпорт

Вардар игра дерби со Барселона, Металург гостува кај Чеховски Медведи

Вардар денеска ја пречекува Барселона во дербито на 5. коло во Лигата на шампионите, Металург оди на победа на гостувањето…

Израелска федерација: Каков нож? Шпанците никаде не беа подобро дочеканиСпорт

Израелска федерација: Каков нож? Шпанците никаде не беа подобро дочекани

Од фудбалската федерација на Израел ја отфрлија како неточна информацијата на еден локалниот весник, а која ја пренесоа повеќе светски…

Израелски хулиган со нож се обидел да го нападне ИскоСпорт

Израелски хулиган со нож се обидел да го нападне Иско

Фудбалерот на Реал Мадрид Иско можел сериозно да настрада по крајот на синоќешниот квалификациски натпревар меѓу Израел и Шпанија. По…

Инфантино: Има многу како МесиСпорт

Инфантино: Има многу како Меси

Претседателот на Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) Џани Инфантино смета дека Меси не е најдобар играч на сите времиња. – Исклучителен…

(ВИДЕО) Левандовски со хет-трик ја однесе Полска на СПВидео

(ВИДЕО) Левандовски со хет-трик ја однесе Полска на СП

Репрезентацијата на Полска обезбеди пласман на Светското првенство во Русија откако ја декласраше Ерменија со 6:1. Херој за Полјаците беше…

Иниеста ги повика Шпанија и Каталонија на дијалогСпорт

Иниеста ги повика Шпанија и Каталонија на дијалог

Референдумот за независност на Каталонија е главма тема во Шпанија, па неизбежно е своето мислење да го дадат и фудбалерите.…

Нигез со сиот респект: Пике се даде себеси за Шпанија и шпанскиот народСпорт

Нигез со сиот респект: Пике се даде себеси за Шпанија и шпанскиот народ

Џерард Пике поради своите политички ставува моментално е еден од најомразените луѓе во Шпанија. Познато е дека тој е голем…

Бускетс: Јас сум Каталонец, ама уште долго ќе играм за ШпанијаСпорт

Бускетс: Јас сум Каталонец, ама уште долго ќе играм за Шпанија

Фудбалерот Серхио Бускетс не го поддржа соиграчот од националниот тим и од Барселона Жерар Пике околу ставот за независност на…