Убедлив пораз за МЗТ Скопје Аеродром во второто коло од АБА лигатаСпорт

Убедлив пораз за МЗТ Скопје Аеродром во второто коло од АБА лигата

Кошаркарите на македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром претрпеа пораз на гостувањето кај ФМП во првиот натпревар од 2.коло од АБА…

Пике: Јас сум Каталонец, спремен сум да се повлечам од шпанската репрезентацијаСпорт

Пике: Јас сум Каталонец, спремен сум да се повлечам од шпанската репрезентација

Дефанзивецот на Барселона Жерар Пике и даде поддршка на Каталонија на референдумот за независонот и истакна дека е спремен да…

(ВИДЕО) Рибери скина лигаменти, се сопна на топкатаСпорт

(ВИДЕО) Рибери скина лигаменти, се сопна на топката

Французинот Франк Рибери попладнево во Берлин заработи бизарна повреда, откако ја нагази топката во трк и страдаа лигаментите од коленото.…

Прв триумф за Металург во ЛШСпорт

Прв триумф за Металург во ЛШ

Ракометарите на Металург ја остварија првата победа оваа сезона во Лигата на шампионите, откако вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ го…

Нејмар: Кавани е голем фудбалер, Мбапе има потенцијал уште да напредуваСпорт

Нејмар: Кавани е голем фудбалер, Мбапе има потенцијал уште да напредува

Најскапиот светски фудбалер Нејмар изјави дека вистинско задоволство е да се игра заедно со своите колеги од францускиот гигант ПСЖ,…

Милевски го објави списокот за дуелот со Србија: Тие се фаворит, но ние покажавме дека имаме квалитетСпорт

Милевски го објави списокот за дуелот со Србија: Тие се фаворит, но ние покажавме дека имаме квалитет

На списокот се Елиф Елмас и Никола Ѓорѓев од А репрезентацијата кои ќе бидат во младинскиот состав само за мечот…

Розенборг ветува напаѓачка игра од првата минута, не го потценува ВардарСпорт

Розенборг ветува напаѓачка игра од првата минута, не го потценува Вардар

Вардар утре го игра вториот натпревар од Лига Европа, му гостува на Розенборг во Норвешка. Ингебритсен е претпазлив во изјавите,…