ВИДЕО: Спотот на Еминем со дуксери на македонски јазикВидео

ВИДЕО: Спотот на Еминем со дуксери на македонски јазик

Американскиот рапер Еминем сними политички мотивиран спот во кој се нафрла врз американскиот претседател Доналд Трамп. Но еден детал во…

(ВИДЕО) Овие руски војници е невозможно да бидат убиени: Опремата на војникот на иднинатаВидео

(ВИДЕО) Овие руски војници е невозможно да бидат убиени: Опремата на војникот на иднината

Ако Американците развиле свој современ војник и го споредиле со “Robocop”, Русите го имаат “Војник 3”, односно војникот на 21.…

(ВИДЕО) Шилегов: Скопје ќе стане вело-градАктуелно

(ВИДЕО) Шилегов: Скопје ќе стане вело-град

Кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ Петре Шилегов на последниот ден од кампањата оствари уште една средба со иницијативата…

(ВИДЕО) Георгиевски: Гласајте за број 19, за сплотена, модерна општина Гази БабаВидео

(ВИДЕО) Георгиевски: Гласајте за број 19, за сплотена, модерна општина Гази Баба

Кандидатот за градоначалник на скопската општина Гази Баба од редовите на СДСМ, Борис Георгиевски на последниот ден од изборната кампања…

(ВИДЕО) Богдановиќ: Сакам општина во која секој жител ќе знае како се трошат општинските париАктуелно

(ВИДЕО) Богдановиќ: Сакам општина во која секој жител ќе знае како се трошат општинските пари

Саша Богдановиќ, кaндидатот за градоначалник Центар од СДСМ ги повика жителите да излезат достоинствено в недела на гласање и да…

ВИДЕО: Шилегов ги претстави инфраструктурните чекори од програматаАктуелно

ВИДЕО: Шилегов ги претстави инфраструктурните чекори од програмата

Кандидатот за Градоначалник за Скопје вчера во промотивниот штаб на присутните им ги претставуваше новите сообраќајни решенија за главниот град.…

ВИДЕО: Шилегов упадна на прес-конференција на Коце ТрајановскиАктуелно

ВИДЕО: Шилегов упадна на прес-конференција на Коце Трајановски

Кандидатот за градоначалник за Град Скопје од СДСМ, Петре Шилегов упадна на прес-конференција на противкандидатот Коце Трајановски и пред камерите…

(ВИДЕО)Темелковски: Реализација на сите проекти и подигнување на нивото на безбедност во Кисела ВодаАктуелно

(ВИДЕО)Темелковски: Реализација на сите проекти и подигнување на нивото на безбедност во Кисела Вода

Кандидатот за градоначалник на општина Кисела Вода од СДСМ, Филип Темелковски пред жителите на Драчево вети отворање на општината за…

(ВИДЕО) Тарчуловски: Припор и Драчево ќе добијат канализација, Црниче и Пржино се против мене, нема да добијат ништоАктуелно

(ВИДЕО) Тарчуловски: Припор и Драчево ќе добијат канализација, Црниче и Пржино се против мене, нема да добијат ништо

Кандидатот за градоначалник во општина Кисела Вода од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски на средба со граѓани вели дека ако…

(ВИДЕО) Дачиќ со песна му се додворуваше на ЕрдоганАктуелно

(ВИДЕО) Дачиќ со песна му се додворуваше на Ердоган

Министерот за надворешни работи на соседна Србија, Ивица Дачиќ синоќа на официјалната вечера организирана од српскиот претседател, Александар Вучиќ запеа…