Местото со најсреќните жители во Велика БританијаЗабава

Местото со најсреќните жители во Велика Британија

И покрај временските услови на ова место, луѓето не дозволуваат тоа да влијае врз нивното расположение. Се смета дека се…

ФОТО: Најтажното маче на светот, ЛухуЗабава

ФОТО: Најтажното маче на светот, Луху

Ова е Луху. Ова е најтажното маче кое нема да ве остави рамнодушни и кое сигурно ќе сакате да го…

Жена живее со 1.100 мачки, спие во приколка и троши еден милион евра за нивЗабава

Жена живее со 1.100 мачки, спие во приколка и троши еден милион евра за нив

Оваа жена живее во дом со 1.100 мачки – нејзината куќа со пет соби е вистинско живеалиште за овие животни.…

Потрошила 50.000 долари за да личи на Меланија ТрампЗабава

Потрошила 50.000 долари за да личи на Меланија Трамп

Клаудија Сиера потрошила околу 50.000 долари за да изгледа како нејзиниот идол – Меланија Трамп. Оваа 42-годишна мајка на две…

Експеримент кој ja потврдува веројатноста за телепатијаЗабава

Експеримент кој ja потврдува веројатноста за телепатија

Италијански невропсихолози открија податоци дека мозоците на двајца пријатели или роднини може да остваруваат влијание еден врз друг од далечина.…

Се оженил 120 пати и има 28 децаЗабава

Се оженил 120 пати и има 28 деца

Тајланѓанецот Тамбон Прасерт е можеби единствениот човек кој досега стапил во брак дури 120 пати и има 2 деца. Со…

(ВИДЕО) Билдер се боцкал со хемија па раката буквално му експлодиралаЗабава

(ВИДЕО) Билдер се боцкал со хемија па раката буквално му експлодирала

Редовна посета на теретана и вежбите за здраво тело се добри, но претераната употреба на суплементи никако не е во…

(ВИДЕО) Објавена нова песна на Тоше Проески, „Light the flame“Видео

(ВИДЕО) Објавена нова песна на Тоше Проески, „Light the flame“

По повод 10 годишнината од последниот концерт на Тоше Проески, обожавателите го одбележаа денот со прекрасно ѕвездено небо во негова…

Американски воен брод од Втората светска војна пронајден по 72 годиниЗабава

Американски воен брод од Втората светска војна пронајден по 72 години

Американскиот воен брод од Втората светска војна „Индијанополис“ е откриен на дното од Пацификот, 72 години откако една јапонска подморница…

Наргилето сепак е поштетно од цигарите?Забава

Наргилето сепак е поштетно од цигарите?

Многумина сметаат дека пушењето наргиле е помалку штетно од конвенционалните цигари, па претпочитаат да веруваат во тоа, со цел –…