(ВИДЕО) Темелковски вети гасификација на Кисела ВодаАктуелно

(ВИДЕО) Темелковски вети гасификација на Кисела Вода

Филип Темелковски, кандидат за градоначалник на Кисела Вода од СДСМ, денеска ги презентира проектите од програмата за локален економски развој…

(ВИДЕО) Груевски: Атмосферата во која се одвиваат овие избори е лоша и непријатнаАктуелно

(ВИДЕО) Груевски: Атмосферата во која се одвиваат овие избори е лоша и непријатна

Атмосферата во која се одвиваат овие избори е исклучително лоша и непријатна. Веќе сме четврти ден, а зад нас има…

Обвинение против дедото на Тамара за обидот за убиство на ТодоровАктуелно

Обвинение против дедото на Тамара за обидот за убиство на Тодоров

Дедото на починатата Тамара од Велес, 57- годишниот Љупчо Стојановски кој на 1 јуни пукаше во екс министерот за здравство,…

(ВИДЕО) Груевски: ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани ќе оствари убедлива победаАктуелно

(ВИДЕО) Груевски: ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани ќе оствари убедлива победа

ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани ќе оствари силна и убедлива победа и повторно за градоначалник на општината ќе се избере Цветомир Угриновски,…

(ВИДЕО) Шекеринска: На 15 октомври гласајте за живот во ГостиварАктуелно

(ВИДЕО) Шекеринска: На 15 октомври гласајте за живот во Гостивар

Во декември лани сите заедно сплотени и Македонци, Албанци, Турци, Роми, Срби, Власи, Бошњаци, ама баш сите се здруживме и…

Овој викенд стартува „Твоето лице звучи познато“Забава

Овој викенд стартува „Твоето лице звучи познато“

Од недела почнува регионалното музичко шоу „Твоето лице звучи познато (ТЛЗП)“. Во шоуто ќе се натпреваруваат десет учесници, актерот Бранислав…

До 24 октомври сите граѓани ќе имаат евтина тарифаАктуелно

До 24 октомври сите граѓани ќе имаат евтина тарифа

Дел од граѓаните неделава добија евтина струја и преку ден од 14 до 16 часот. Екипите на ЕВН Македонија од…

Најбрз раст на американската економија во последниве две годиниРепублика

Најбрз раст на американската економија во последниве две години

Економијата на САД во вториот квартал забележа поголема стапка на раст од првобитното предвидената и изнесува 3,1 отсто на годишно…

СДСМ: Проблемот со „Колска“ е наследен од претходната влада, а сега е во фаза на решавањеЕкономија

СДСМ: Проблемот со „Колска“ е наследен од претходната влада, а сега е во фаза на решавање

СДСМ со писмено соопштение реагира на денешната прес-конференција на Марјан Стојановски од ВМРО-ДПМНЕ во врска со фабриката „Колска“. „Лицемерното ВМРО-ДПМНЕ…

ВИДЕО: Ќе ги гледате одново и одново: Тоа што го прават е неверојатноВидео

ВИДЕО: Ќе ги гледате одново и одново: Тоа што го прават е неверојатно

Својот талент го покажале во украинската верзија на шоуто „Јас имам талент“. Од почетокот до крајот сите ги набљудувале без…