Амди Бајрам: Елвис го удирале со секири и шипкиАктуелно

Амди Бајрам: Елвис го удирале со секири и шипки

Пратеникот и татко на Елвис Бајрам, Амди Бајрам пред болницата 8. септември, каде е сместен неговиот син откако беше нападнат…

Нападнат и повреден градоначалникот на Шуто Оризари, Елвис БајрамАктуелно

Нападнат и повреден градоначалникот на Шуто Оризари, Елвис Бајрам

Елвис Бајрам, градоначалникот на Шуто Оризари, попладнево бил нападнат и повреден додека одржувал средби со граѓаните како дел од предизборната…

23 кандидати за нов државен обвинител, рокот истекува денескаАктуелно

23 кандидати за нов државен обвинител, рокот истекува денеска

Дури 23 кандидати за државен јавен обвинител се јавиле на огласот кој завршува денеска. Најголемиот дел од кандидатите се адвокати,…

(ВИДЕО) Шилегов: Ќе го ставиме езерото Треска во целосна функција и ќе им го вратиме на граѓанитеАктуелно

(ВИДЕО) Шилегов: Ќе го ставиме езерото Треска во целосна функција и ќе им го вратиме на граѓаните

„Денеска сме на СРЦ Езерце Треска, дојдовме овдека за да граѓаните преку камерите со свои очи да се убедат, за…

(ВИДЕО) Трајановски најави проширување на булеварот „Александар Македонски“Видео

(ВИДЕО) Трајановски најави проширување на булеварот „Александар Македонски“

Во насока на подобрување на сообраќајот во Скопје, во новата изборна програма 2017-2021 предвидени се поголем број на проекти за…

Царина запленила мобилни телефони,облека, очила, цигариМакедонија

Царина запленила мобилни телефони,облека, очила, цигари

Во текот на минатите две недели се откриени две царински измами и повеќе обиди за криумчарење на разна стока, при…

Сведок во случајот „Тврдина 2“: Грујевски ми се јави лично да дојдам за уништување на документацијатаАктуелно

Сведок во случајот „Тврдина 2“: Грујевски ми се јави лично да дојдам за уништување на документацијата

Кривичниот суд во Скопје на главната расправа почна со сослушување на сведоците во случајот „Тврдина 2“ за незаконско уништување на…

Ирачките Курди формираа Совет по референдумотСвет

Ирачките Курди формираа Совет по референдумот

Лидерите на ирачките Курди формираа политички совет за прашања поврзани со референдумот за независност кој се одржа и покрај големото…

(ВИДЕО) Богоев: Ветуваме заштита на зеленилото и изградба на нов парк во КарпошАктуелно

(ВИДЕО) Богоев: Ветуваме заштита на зеленилото и изградба на нов парк во Карпош

Стефан Богоев, кандидат на СДСМ и коалицијата за градоначалник на општина Карпош денеска во изјава за медиумите најави голем парк,…

Заев го прими амбасадорот на Куба Педро Сан Хорхе: Jа прифаќаме понудата за зајакнување на економските врски со КубаАктуелно

Заев го прими амбасадорот на Куба Педро Сан Хорхе: Jа прифаќаме понудата за зајакнување на економските врски со Куба

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, денеска прими делегација предводена од Неговата Екселенција, амбасадорот на Република Куба, господинот Педро Пабло…