Убедлив пораз за МЗТ Скопје Аеродром во второто коло од АБА лигатаСпорт

Убедлив пораз за МЗТ Скопје Аеродром во второто коло од АБА лигата

Кошаркарите на македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром претрпеа пораз на гостувањето кај ФМП во првиот натпревар од 2.коло од АБА…

Полицијата ќе добие нови униформиМакедонија

Полицијата ќе добие нови униформи

Владата на Република Македонија на денешната 30-та седница, со која претседаваше Заменичката на претседателот на Владата на Република Македонија и…

Шилегов: Стевчо, Никола, разберете, вие сте историјаАктуелно

Шилегов: Стевчо, Никола, разберете, вие сте историја

Кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ, Петре Шилегов, на вечерашниот митинг во Карпош порача дека Стевче Јакимовски и Никола…

ЈО бара укинување на пресудите во „Монструм“ и ново судењеАктуелно

ЈО бара укинување на пресудите во „Монструм“ и ново судење

Поради проблематизирање на веродостојноста на доказите, клучните искази како и правото на одбрана на обвинетите предлагам да бидат уважени жалбите…

(ВИДЕО) Мисајловски: Само снајпери ќе не сопратАктуелно

(ВИДЕО) Мисајловски: Само снајпери ќе не сопрат

Само снајпери ќе не сопрат и ништо друго, порача вечерва од митингот во Ѓорче Петров кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ,…

МРТ отстапила трипати повеќе простор за ВМРО-ДПМНЕ отколку за СДСМИзбори 2017

МРТ отстапила трипати повеќе простор за ВМРО-ДПМНЕ отколку за СДСМ

Првиот канал на Македонската радио телевизија повторно не успеа да ги испочитува своите правила за балансираност во претставувањето на партиите.…

(ВИДЕО) Зеќирија Ибрахими: Не си поигрувајте со пазарџиите на Бит ПазарАктуелно

(ВИДЕО) Зеќирија Ибрахими: Не си поигрувајте со пазарџиите на Бит Пазар

Кандидат на Движењето БЕСА за градоначалник на Општина Чаир денеска изјави дека иако веќе неколку години општинската во неколку наврати…

Ангеловски: 9 лицa се пoвикaни нa рaзгoвoр зa тепaчкaтa вo Шуткa, ниту еден инцидент нема да се толерираАктуелно

Ангеловски: 9 лицa се пoвикaни нa рaзгoвoр зa тепaчкaтa вo Шуткa, ниту еден инцидент нема да се толерира

Девет лицa се пoвикaни нa рaспит вo пoлицискa стaницa од двете групи кои учествувале во вчерашната тепaчкa вo нaселбa Шутo…

СРМ: Настанот во Шуто Оризари не е тепачка, туку изборен инцидентАктуелно

СРМ: Настанот во Шуто Оризари не е тепачка, туку изборен инцидент

Лидерот на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам, на денешната прес-конференција изјави дека постои обид да се прикрие вчерашниот инцидент во…

Спречен терористички напад на стадионот на ПСЖСвет

Спречен терористички напад на стадионот на ПСЖ

Француската полиција денеска соопшти дека во текот на викендот спречила терористички напад, откако во близина на стадионот „Паркот на принцовите“…