(ВИДЕО) Првото панорамско видео на човек во вселенатаСвет

(ВИДЕО) Првото панорамско видео на човек во вселената

РТ ја објави првата снимка во 360 степени, снимена од човек во вселената, така што гледачите можат да гледаат од…

Ципрас: Заедничката иднина на Балканот не може да се гради врз национализамСвет

Ципрас: Заедничката иднина на Балканот не може да се гради врз национализам

Нашата заедничка иднина на Балканот не може да се гради врз национализам, како што за жал се случи во минатото,…

Косово нема поднесено официјално барање за прием во УНЕСКОСвет

Косово нема поднесено официјално барање за прием во УНЕСКО

Приштина досега не поднела официјално барање за прием во УНЕСКО, и затоа таа тема не е на дневен ред на…

Експлозија пред воената мисија на Јордан во Париз, нема повредениСвет

Експлозија пред воената мисија на Јордан во Париз, нема повредени

Нема повредени во експлозијата што се случи денеска пред воената мисија на Јордан во Париз, соопшти јорданското Министерство за надворешни…

Зајберт: Меркел нема да посредува меѓу Мадрид и БарселонаСвет

Зајберт: Меркел нема да посредува меѓу Мадрид и Барселона

Портпаролот на германската канцеларка Ангела Меркел, Штефан Зајберт, денеска изјави дека референдумот во Каталонија е внатрешно прашање на Шпанија и…

Тереза Меј: Можеби нема да се постигне договор со ЕУ за БрегзитСвет

Тереза Меј: Можеби нема да се постигне договор со ЕУ за Брегзит

Во преговорите меѓу Велика Британија и Европската унија на маса се сите можни опции, вклучително и таа Лондон и Брисел…

Путин: Можен е напад врз Северна КорејаСвет

Путин: Можен е напад врз Северна Кореја

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека е можен глобален напад врз Северна Кореја, но исходот би бил неизвесен бидејќи станува…

Нигез со сиот респект: Пике се даде себеси за Шпанија и шпанскиот народСпорт

Нигез со сиот респект: Пике се даде себеси за Шпанија и шпанскиот народ

Џерард Пике поради своите политички ставува моментално е еден од најомразените луѓе во Шпанија. Познато е дека тој е голем…

Патнички авион кој летал кон Лондон пресретнат од британски ловциСвет

Патнички авион кој летал кон Лондон пресретнат од британски ловци

Авион на компанијата „Рајанер“, кој сообраќал од Каунас во Литванија до Лондон, бил пренасочен и придружуван од британски ловци, откако…

Трамп денес во Лас ВегасСвет

Трамп денес во Лас Вегас

Претседателот на САД Доналд Трамп денес патува во Лас Вегас. Во меѓувреме, продолжуваат истрагите зошто 64-годишниот Стивен Падок уби 59…