Анкета на БРИМА: СДСМ со 4,6% предност пред ВМРО-ДПМНЕАктуелно

Анкета на БРИМА: СДСМ со 4,6% предност пред ВМРО-ДПМНЕ

Гласачите се поспремни да гласаат за кандидатите на СДСМ на претстојните локални избори покажува политичкиот барометар на Брима објавен денеска.…

Јанева: Aнализираме што запленивме кај ПанчевскиАктуелно

Јанева: Aнализираме што запленивме кај Панчевски

Тимот на Катица Јанева веќе почнал со анализа на одземените податоци од службениот компјутер на Панчевски и на материјалите обезбедни…

Каталонскиот парламент ќе заседава в понеделник покрај одлуката на шпанскиот уставен судСвет

Каталонскиот парламент ќе заседава в понеделник покрај одлуката на шпанскиот уставен суд

Каталонскиот парламент ќе заседава в понеделник, изјави денеска каталонскиот секретар за надворешни работи и институционални односи Раул Ромева. – Парламентот…

Продолжува судењето на напаѓачот на Шекеринска во Собранието од крвавиот четвртокАктуелно

Продолжува судењето на напаѓачот на Шекеринска во Собранието од крвавиот четврток

Денеска во скопскиот Кривичен суд продолжува судењето за нападот врз министерката за одбрана Радмила Шекеринска, за настаните во Собранието од…

Најдобрите 10 градови за живеењеЗабава

Најдобрите 10 градови за живеење

Австралија е позната по навистина добрите услови за живот и не е случајност што секоја година Мелбурн завзема првото место.…

Жител од Косово нема „склопено око” цели 33 годиниЗабава

Жител од Косово нема „склопено око” цели 33 години

Фаик Цаноли од Приштина цели триесет и три години се соочува со проблемот со спиењето. Всушност тој не спие од…

Хотел – капсула што пловиЗабава

Хотел – капсула што плови

Јапонците никогаш не престануваат да не изненадуваат. Тие се наречени и “изум” луѓе поради нивната неверојатна креативност и футуристички изглед…

Местото со најсреќните жители во Велика БританијаЗабава

Местото со најсреќните жители во Велика Британија

И покрај временските услови на ова место, луѓето не дозволуваат тоа да влијае врз нивното расположение. Се смета дека се…

ФОТО: Најтажното маче на светот, ЛухуЗабава

ФОТО: Најтажното маче на светот, Луху

Ова е Луху. Ова е најтажното маче кое нема да ве остави рамнодушни и кое сигурно ќе сакате да го…

Жена живее со 1.100 мачки, спие во приколка и троши еден милион евра за нивЗабава

Жена живее со 1.100 мачки, спие во приколка и троши еден милион евра за нив

Оваа жена живее во дом со 1.100 мачки – нејзината куќа со пет соби е вистинско живеалиште за овие животни.…