Темелковски во благо водство пред ТарчуловскиАктуелно

Темелковски во благо водство пред Тарчуловски

Според истражувањето на компанијата за истражување на јавното мислење Гаусс Полл, расположението на граѓаните во Општина Кисела Вода е скоро…

Пучдемон: До самостојност преку преговори со ШпанијаСвет

Пучдемон: До самостојност преку преговори со Шпанија

Ги почитувам резултатите од референдумот, но прво ќе барам решение преку преговори со Шпанија, изјави лидерот на Каталонија Карлес Пучдемон…

Зоран Димов е новиот претседател на Комората на извршителиМакедонија

Зоран Димов е новиот претседател на Комората на извршители

Извршителот Зоран Димов е нов претседател на Комората на извршители откако беше избран на Собранието на Комората. Тој доаѓа на…

Каталонија вечерва ќе прогласи независнсот?Свет

Каталонија вечерва ќе прогласи независнсот?

Карлес Пучдемон пред голем предизвик. Лидерот на Каталонија се соочува со силни притисоци пред неговото клучно обраќање во парламентот. Пучдемон…

Израелска федерација: Каков нож? Шпанците никаде не беа подобро дочеканиСпорт

Израелска федерација: Каков нож? Шпанците никаде не беа подобро дочекани

Од фудбалската федерација на Израел ја отфрлија како неточна информацијата на еден локалниот весник, а која ја пренесоа повеќе светски…

Израелски хулиган со нож се обидел да го нападне ИскоСпорт

Израелски хулиган со нож се обидел да го нападне Иско

Фудбалерот на Реал Мадрид Иско можел сериозно да настрада по крајот на синоќешниот квалификациски натпревар меѓу Израел и Шпанија. По…

Инфантино: Има многу како МесиСпорт

Инфантино: Има многу како Меси

Претседателот на Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) Џани Инфантино смета дека Меси не е најдобар играч на сите времиња. – Исклучителен…

Косовската полиција заплени аресенал оружје кај БлацеСвет

Косовската полиција заплени аресенал оружје кај Блаце

Косовската полиција заплени поголема количество оружје во Генерал Јанковиќ, во близина на косовско-македонската граница, кај Блаце. Според полицијата запленети се…

Синот на Тито може да биде казнет поради бесправно користење државен имотСвет

Синот на Тито може да биде казнет поради бесправно користење државен имот

Александар Миша Броз, помладиот син на Јосип Броз Тито се соочува со можна казна од милион куни (133.000 евра) поради…

Аналитичарите очекуваат втор круг во голем број општиниАктуелно

Аналитичарите очекуваат втор круг во голем број општини

На неколку дена пред крајот на изборите, кандидатите за градоначалници во полн ек ја водат кампањата. Дел од кандидатите продолжуваат…