(ВИДЕО) Сопственикот на бензинските „Макоил“ приведен од страна на полицијатаАктуелно

(ВИДЕО) Сопственикот на бензинските „Макоил“ приведен од страна на полицијата

Мите Јовановски, сопственик на бензинските „Макоил“ утринава е приведен од страна на полицијата бидејќи се спротиставил на отстранувањето на реклама…

Савески: Бучковски наместо да добие покана за во Шутка, тој доби покана за митинг на СДСМАктуелно

Савески: Бучковски наместо да добие покана за во Шутка, тој доби покана за митинг на СДСМ

Откажано рочиштето во Основниот суд Скопје 1 Скопје за упадот во канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов за време на протестите…

Државата од Мариглен Демири бара оштета од 8.500 евра за демолирање на канцеларијата на ИвановАктуелно

Државата од Мариглен Демири бара оштета од 8.500 евра за демолирање на канцеларијата на Иванов

Судењето против Мариглен Демири од „Левица“ поради учество во минатогодишните протести против аболицијата на претседателот Ѓорге Иванов денеска повторно е…

МВР ќе издава лични карти и за викендИзбори 2017

МВР ќе издава лични карти и за викенд

Сите одделенија за управни работи на МВР ќе работат на 14 и 15 октомври, со што граѓаните и овие денови…

Двајца малолетници хоспитализирани по вчерашната тепачка во ГостиварМакедонија

Двајца малолетници хоспитализирани по вчерашната тепачка во Гостивар

Во дворот на Средното економско училиште во Гостивар, на улица „Живко Брајковски“, вчера околу 13.10 часот дошло до меѓусебна тепачка…

(ВИДЕО) Стамов: Ќе се залагаме за да обезбедиме подобар живот за нашите сограѓани дојранциВидео

(ВИДЕО) Стамов: Ќе се залагаме за да обезбедиме подобар живот за нашите сограѓани дојранци

„Граѓаните на Општина Дојран, најдобро ги знаат благодетите од работата на владата и градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ. Нашите дела буквално ја…

(ВИДЕО) Колев: Граѓаните на општина Босилово заслужуваат да живеат во модерна општинаВидео

(ВИДЕО) Колев: Граѓаните на општина Босилово заслужуваат да живеат во модерна општина

„Граѓаните на општина Босилово заслужуваат да живеат во модерна и убава општина во која ќе бидат задоволени најголемиот дел од…

(ВИДЕО) Клопчевски: Нудиме перспектива и подобар живот, за секој жител на ДебарВидео

(ВИДЕО) Клопчевски: Нудиме перспектива и подобар живот, за секој жител на Дебар

„Граѓаните на општина Дебар заслужуваат да живеат во модерна и убава општина во која ќе бидат задоволени сите нивни потреби.…

(ВИДЕО) Богдановиќ: Ревизија и одговорност за „Скопје 2014“Актуелно

(ВИДЕО) Богдановиќ: Ревизија и одговорност за „Скопје 2014“

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од СДСМ Саша Богдановиќ најави детална ревизија на „Скопје 2014“ и дека ќе ја…

ДУИ: БЕСА ги мами Албанците за да ја сокријат коалицијата со ВМРО-ДПМНЕАктуелно

ДУИ: БЕСА ги мами Албанците за да ја сокријат коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ

„Политичката партија Беса е во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ за локалните избори и има блиска соработка помеѓу овие две идеолошки блиски…