Панорама 2 или copy-paste сценарио од 27 април 2017 година?! Незадоволни членови ќе упаднеле во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ?Став

Панорама 2 или copy-paste сценарио од 27 април 2017 година?! Незадоволни членови ќе упаднеле во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ?

Деновиве се погласни се шпекулациите дека некои ретуширани и подоцна освестени нови и стари вмровци откако се изнаслужија по туѓите…

(ВИДЕО) Тарчуловски: Припор и Драчево ќе добијат канализација, Црниче и Пржино се против мене, нема да добијат ништоАктуелно

(ВИДЕО) Тарчуловски: Припор и Драчево ќе добијат канализација, Црниче и Пржино се против мене, нема да добијат ништо

Кандидатот за градоначалник во општина Кисела Вода од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски на средба со граѓани вели дека ако…

Богоев повикува на заедништво и мобилизација за голема победа во КарпошИзбори 2017

Богоев повикува на заедништво и мобилизација за голема победа во Карпош

Денеска се одржа средба меѓу Стефан Богоев, кандидат на СДСМ за градоначалник на општина Карпош и претставници од коалициските партнери…

Владата работи врз реформите на безбедносниот систем, УБК и Законот за следење на комуникациитеМакедонија

Владата работи врз реформите на безбедносниот систем, УБК и Законот за следење на комуникациите

Владата на Република Македонија веќе работи на реформите на безбедносниот систем, вклучувајки ја и УБК и на Законот за следење…

(ВИДЕО) Дачиќ со песна му се додворуваше на ЕрдоганАктуелно

(ВИДЕО) Дачиќ со песна му се додворуваше на Ердоган

Министерот за надворешни работи на соседна Србија, Ивица Дачиќ синоќа на официјалната вечера организирана од српскиот претседател, Александар Вучиќ запеа…

(ВИДЕО) Шекеринска: Припадниците на АРМ од 1 јануари 2018 година ќе добијат повисоки плати за 10 отстоАктуелно

(ВИДЕО) Шекеринска: Припадниците на АРМ од 1 јануари 2018 година ќе добијат повисоки плати за 10 отсто

Припадниците на АРМ од 1 јануари 2018 година ќе добијат повисоки плати за 10 проценти, најавија министрите за одбрана и…

Заев и Шилегов потпишаа Меморандум со еснафот на Старата скопска чаршијаАктуелно

Заев и Шилегов потпишаа Меморандум со еснафот на Старата скопска чаршија

Меморандум за соработка со кој ќе се овозможи ревитализација и осовременување на инфраструктурата на Старата скопска чаршија потпишаа денеска премиерот…

Тепачка на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Шуто ОризариАктуелно

Тепачка на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Шуто Оризари

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека на вчерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ настанала тепачка. Според полицијата, вчера во 21,00 часот…

Врачени државните награди „11 Октомври“Македонија

Врачени државните награди „11 Октомври“

На музичкиот уметник Влатко Стефановски и на историчарот, проф. д-р Амет Шериф денеска во Собранието на Република Македонија им беше…

(ВИДЕО) Наумоски: Гласајте за модерна општина и живот за ситеАктуелно

(ВИДЕО) Наумоски: Гласајте за модерна општина и живот за сите

„Oвде сме да ја направиме Ѓорче Петров отворена и достапна општина за сите жители, но и да се посветам целосно…