(ВИДЕО) Богоев: Сите заедно во Карпош да ставиме точка на урбаната мафијаАктуелно

(ВИДЕО) Богоев: Сите заедно во Карпош да ставиме точка на урбаната мафија

„Денес, од овде, од урбаната заедница Владо Тасевски, од плочникот кај Млечен ресторан, јас и мојот Тим ве повикуваме на…

САД се повлекува од УНЕСКОАктуелно

САД се повлекува од УНЕСКО

Генералниот директор на УНЕСКО, Ирина Бокова, информираше дека САД го известиле УНЕСКО дека се повлекуваат од оваа организација на ОН.…

Бочварски: Намалување на цената на водата и сметот за 10 отстоИзбори 2017

Бочварски: Намалување на цената на водата и сметот за 10 отсто

Намалување на цената на водата за 10 проценти најави денеска кандидатот за градоначалник на СДСМ за општина Штип, Благој Бочварски.…

(ВИДЕО) Наумоски: Ќе ги решиме децениските проблеми во Ѓорче ПетровИзбори 2017

(ВИДЕО) Наумоски: Ќе ги решиме децениските проблеми во Ѓорче Петров

Во првите денови од мандатот, заедно со мојот тим и моите советници, ќе работиме одговорно и енергично за решавање на…

Кандидатите за градоначалник на Скопје потпишаа изјава за „Платформата за чист воздух“Македонија

Кандидатите за градоначалник на Скопје потпишаа изјава за „Платформата за чист воздух“

Шест од осумте кандидати за градоначалник на Град Скопје денеска ја потпишаа изјавата за почитување на „Платформата за чист воздух“…

„Југохром“ ќе почне со работа во мај или јуни наредната годинаЕкономија

„Југохром“ ќе почне со работа во мај или јуни наредната година

„Југохром“ од Јегуновце треба да почне со работа кон крајот на мај или почетокот на јуни наредната година, со поставен…

ВИДЕО: Шилегов упадна на прес-конференција на Коце ТрајановскиАктуелно

ВИДЕО: Шилегов упадна на прес-конференција на Коце Трајановски

Кандидатот за градоначалник за Град Скопје од СДСМ, Петре Шилегов упадна на прес-конференција на противкандидатот Коце Трајановски и пред камерите…

Четири години казна затвор за напаѓачот на Шекеринска од 27 априлАктуелно

Четири години казна затвор за напаѓачот на Шекеринска од 27 април

Кривичниот суд му одреди 4 години затворска казна на напаѓачот на Радмила Шекеринска, Панче Ангелов од 27 април кога толпа…

Околу 43 килограми злато завршуваат во канализацијата на Швајцарија секоја годинаСвет

Околу 43 килограми злато завршуваат во канализацијата на Швајцарија секоја година

Научниците утврдија дека околу 43 килограми злато годишно завршуваат во одводните цевки во Швајцарија, а оттаму во канализацијата. Таа количина…

Расте бројот на загинати во пожарите во КалифорнијаСвет

Расте бројот на загинати во пожарите во Калифорнија

Најмалку 23 лица загинале во пожарите што ја погодија Калифорнија. Само во округот Соном дури 550 лица се водат како…