Марин: Нова гимназија во општина Аеродром и формирање Центар за возрасниАктуелно

Марин: Нова гимназија во општина Аеродром и формирање Центар за возрасни

Вчера кандидатот за градоначалник на општина Аеродром Златко Марин и професорот Стево Пендаровски беа на средби со граѓаните околу трговскиот…

25 работи забранети во Северна КорејаЗабава

25 работи забранети во Северна Кореја

Диктаторскиот режим на контроверзниот лидер на Северна Кореја Ким Јонг Ун прилично ги ограничува животите на граѓаните. Покрај поседувањето на…

Шилегов: Доста се поделбиАктуелно

Шилегов: Доста се поделби

Кандидатот за градоначалник на Град Скопје, од СДСМ Петре Шилегов во текот на шеснаесеттиот ден од кампањата за локални избори…

(ВИДЕО)Темелковски: Реализација на сите проекти и подигнување на нивото на безбедност во Кисела ВодаАктуелно

(ВИДЕО)Темелковски: Реализација на сите проекти и подигнување на нивото на безбедност во Кисела Вода

Кандидатот за градоначалник на општина Кисела Вода од СДСМ, Филип Темелковски пред жителите на Драчево вети отворање на општината за…

Дали денес е последниот празник на обединета Шпанија?Свет

Дали денес е последниот празник на обединета Шпанија?

Шпанците се подготвуваат да го прослават 12 октомври, денот на нацијата, но за разлика од претходно порелаксираните години, овој пат…

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалите на Заев и неговата криминална банда се откриениМакедонија

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалите на Заев и неговата криминална банда се откриени

„Владата на СДС за само четири месеци, со криминал, корупција и непотизам успеа да донесе помрачување во Македонија. Веднаш по…

Поплави и свлечишта во Виетнам, вкупно 37 жртвиСвет

Поплави и свлечишта во Виетнам, вкупно 37 жртви

Најмалку 37 лица загинаа, а 40 се водат како исчезнати по поплавите и свлечиштата во северниот и централниот дел на…

Северна Кореја: САД го запалија фитиљот на војната, нуклеарното оружје е наше правоСвет

Северна Кореја: САД го запалија фитиљот на војната, нуклеарното оружје е наше право

Севернокорејскиот министер за надворешни работи изјави дека Пјонгјанг нема да се откаже од својата нуклеарна програма под било какви услови,…