Премиерот Заев се сретна со делегација на „Македонска платфрома за борба против сиромаштија“Актуелно

Премиерот Заев се сретна со делегација на „Македонска платфрома за борба против сиромаштија“

Владата отвора постојана комуникација со граѓанските организации за борба против сиромаштијата, порача премиерот Зоран Заев на денешната средба во Владата…

(ВИДЕО) Шилегов: Скопје ќе стане вело-градАктуелно

(ВИДЕО) Шилегов: Скопје ќе стане вело-град

Кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ Петре Шилегов на последниот ден од кампањата оствари уште една средба со иницијативата…

(ВИДЕО) Георгиевски: Гласајте за број 19, за сплотена, модерна општина Гази БабаВидео

(ВИДЕО) Георгиевски: Гласајте за број 19, за сплотена, модерна општина Гази Баба

Кандидатот за градоначалник на скопската општина Гази Баба од редовите на СДСМ, Борис Георгиевски на последниот ден од изборната кампања…

Досега акредитирани 5.011 домашни и 373 странски набљудувачиИзбори 2017

Досега акредитирани 5.011 домашни и 373 странски набљудувачи

За следење на претстојните локални избори во Македонија, во Државната изборна комисија досега се акредитирани 5.011 домашни и 373 странски…

Поради изборите, пресудата за случајот „Дива Населба“ ќе биде објавена следниот месецАктуелно

Поради изборите, пресудата за случајот „Дива Населба“ ќе биде објавена следниот месец

Пресудата за случајот „Дива Населба“, наместо во вторник, ќе биде објавена на 2 ноември, соопшти Основниот суд Скопје 1. Од…

Ердоган: Ако даде Господ, ќе го произведуваме С-400 заедно со РусијаСвет

Ердоган: Ако даде Господ, ќе го произведуваме С-400 заедно со Русија

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека не постојат проблеми со планираното купување руски ракетни системи земја-воздух С-400 и дека…

Лариџани: Плановите на САД за иранскиот нуклеарен договор ќе доведат до хаосСвет

Лариџани: Плановите на САД за иранскиот нуклеарен договор ќе доведат до хаос

Претседателот на иранскиот Парламент Али Лариџан изјави дека плановите на САД за иранскиот нуклеарен договор и нивната политика на санкции…

МАКЕДОНСКИ СТУДЕНТИ ВАРАТ КАФЕ НАМЕСТО ДА СТЕКНУВААТ ПРАКСААктуелно

МАКЕДОНСКИ СТУДЕНТИ ВАРАТ КАФЕ НАМЕСТО ДА СТЕКНУВААТ ПРАКСА

На прашањето колку се задоволни од наставата, дали во компаниите им обрнуваат внимание и колку имаат корист од истата, дури…

Груевски: Дајте ни уште 10 години и ќе вработиме уште 150 илјади граѓаниАктуелно

Груевски: Дајте ни уште 10 години и ќе вработиме уште 150 илјади граѓани

Во претходната декада наследивме 560 илјади вработени луѓе, а оставивме 733 илјади вработени, а во наредната декада ќе има уште…

(ВИДЕО) Богдановиќ: Сакам општина во која секој жител ќе знае како се трошат општинските париАктуелно

(ВИДЕО) Богдановиќ: Сакам општина во која секој жител ќе знае како се трошат општинските пари

Саша Богдановиќ, кaндидатот за градоначалник Центар од СДСМ ги повика жителите да излезат достоинствено в недела на гласање и да…