По два часа распит, Нинџа пуштен на слободаАктуелно

По два часа распит, Нинџа пуштен на слобода

По два часа распит, Александар Василевски Нинџа и Блаже Петровски, вработен во Шесттата управа во МВР, а суспендиран поради настаните…

Авион се сруши при слетување на Брегот на Слоновата Коска, четворица загинатиСвет

Авион се сруши при слетување на Брегот на Слоновата Коска, четворица загинати

Четири лица загинаа, а шестмина се повредени откако товарен авион, се урна во морето во близина на меѓународниот аеродром во…

Монети и банкноти: Колку пари има во светот?Забава

Монети и банкноти: Колку пари има во светот?

Дали некогаш сте се запрашале колку вкупно пари има на светот? Одговорот не е сосема едноставен, бидејќи под парични вредности…

Гласањето на болни, изнемоштени и затвореници заврши, инцидент во СтајковциАктуелно

Гласањето на болни, изнемоштени и затвореници заврши, инцидент во Стајковци

Заврши гласањето на болни и изнемоштени лица, како и лица во домашен притвор и затвореници. Од Државната избона комисија велат…

Жителите на Пустец нема да можат да гласаат на утрешните избориАктуелно

Жителите на Пустец нема да можат да гласаат на утрешните избори

Жителите на општина Пустец, Албанија, нема да можат да гласаат на утрешните локални избори, бидејќи голем дел од нив останале…

Се асфалтирала улица во Новаци – прекршен изборниот молкИзбори 2017

Се асфалтирала улица во Новаци – прекршен изборниот молк

Според неофицијални информации, работници денеска во селото Далбеговци, општина Новаци асфалтирале улица со што е прекршен изборниот молк. Според законот…

Приведени Александар Василевски – Нинџа и Блаже ПетровскиМакедонија

Приведени Александар Василевски – Нинџа и Блаже Петровски

Полицијата денеска ги привела Александар Василевски Нинџа и Блаже Петровски, вработен во Шесттата управа во МВР, а суспендиран поради настаните…

Столтенберг: Воена акција против Северна Кореја би била со катастрофални последициСвет

Столтенберг: Воена акција против Северна Кореја би била со катастрофални последици

Евентуална воена интервенција против Северна Кореја би имала катстрофални последици, изјави денеска генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. Неговиот коментар…

Амано: Во моментов Иран е под најсилниот режим за нуклеарна проверкаСвет

Амано: Во моментов Иран е под најсилниот режим за нуклеарна проверка

Генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ), Јукија Амано, ги оспори тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп дека…

Ураганот Офелија ќе ја погоди ИрскаСвет

Ураганот Офелија ќе ја погоди Ирска

Ураганот Офелија, преку Атлантскиот океан се движи кон Европа. Прва може да биде погодена Ирска, кон почетокот на следната недела.…