Саздовски и официјално ја напушти ГРОМ на Стевче Јакимовски, станува независен пратеникАктуелно

Саздовски и официјално ја напушти ГРОМ на Стевче Јакимовски, станува независен пратеник

Чедомир Саздовски и официјално ја напушти партијата на Стевче Јакимовски, со што ГРОМ остана со само еден пратник во Собранието.…

Гласачите од старечките домови заборавени, не го користат своето законско право години наназадАктуелно

Гласачите од старечките домови заборавени, не го користат своето законско право години наназад

Лицата кои се во старечки домови немаат гласано веќе неколку изборни процеси, тврдат за Ден.мк вработени во повеќе старечки домови.…

Опозициските портали лути на народот: Ги легитимиравте погубните политики на СДСММакедонија

Опозициските портали лути на народот: Ги легитимиравте погубните политики на СДСМ

Откако вчера освен прес конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски не објавија ниту една друга вест за локланите избори,…

ДИК: Официјални резултати ќе има по истекот на роковите за жалбиАктуелно

ДИК: Официјални резултати ќе има по истекот на роковите за жалби

Се уште официјално не може да се каже во колку општини изборите се завршени, а во колку ќе треба да…

Јакимовски: СДСМ и криминалците се заедно, таков им е и менторот, врши насилство во цел светАктуелно

Јакимовски: СДСМ и криминалците се заедно, таков им е и менторот, врши насилство во цел свет

Долгогодишниот градоначалник на Општина Карпош Стевчо Јакимовски ги обвини полицијата и СДСМ за вчерашниот напад пред изборниот штаб на ГРОМ…

Коневски му ја честиташе победата на МаринАктуелно

Коневски му ја честиташе победата на Марин

Довчерашниот градоначалник на Аеродром и кандидат од ВМРО-ДПМНЕ, Ивица Коневски му ја честиташе победата на Златко Марин од СДСМ преку…

СДСМ освои 415.726 гласа, ВМРО-ДПМНЕ – 335.054 гласаАктуелно

СДСМ освои 415.726 гласа, ВМРО-ДПМНЕ – 335.054 гласа

СДСМ и коалицијата имаат освоено 415.726 гласа на локалните избори по преброени 99,51 отсто од гласовите, според сајтот со резултати…

Шилегов објави победа во првиот кругАктуелно

Шилегов објави победа во првиот круг

Новото Скопје повторно се раѓа, а Македонија ги заокружи промените и тргна напред. Резултатите се јасни во Скопје имаме победа…

Десет години без Тоше ПроескиМакедонија

Десет години без Тоше Проески

Македонија и Балканот денеска се сеќаваат на Тоше Проески кој на денешен ден пред десет години трагично го загуби животот…

Обвинителството отвори 13 предистражни постапки за изборни нерегуларностиАктуелно

Обвинителството отвори 13 предистражни постапки за изборни нерегуларности

Основното јавно обвинителство отворило 13 предистражни постапки поради сомнеж за изборни нерегуларности од кои за шест предмети постои основано сомнение…