Ексклузивно: Алијанса надвор од владата, ДПА и Саздовски со СДСМ по изборитеАктуелно

Ексклузивно: Алијанса надвор од владата, ДПА и Саздовски со СДСМ по изборите

Сурија Рашиди и пратеникот кој ќе го наследи Зијадин Села од Алијансата за Албанците нема да бидат дел од парламентарното…

Отфрлени дел од приговорите на ВМРО-ДПМНЕ во ДИК, жестока дискусија помеѓу членовите на комисијатаАктуелно

Отфрлени дел од приговорите на ВМРО-ДПМНЕ во ДИК, жестока дискусија помеѓу членовите на комисијата

Жестока дискусија во Државната изборна комисија помеѓу членовите каде на јавната седница се расправа за приговорите поднесени од ВМРО-ДПМНЕ за…

СЈО очекува брза екстрадиција на Грујевски и БошковскиАктуелно

СЈО очекува брза екстрадиција на Грујевски и Бошковски

Специјалното јавно обвинителство е информирано за приведувањето на Горан Грујевски и Никола Бошковски во Грција. Очекуваат нивна брза екстрадиција од…

Шилегов и Богдановиќ ќе почекаат- ДИК ги повика ОИК на распитМакедонија

Шилегов и Богдановиќ ќе почекаат- ДИК ги повика ОИК на распит

Следната недела новите 40 градоначалници , од кои 3 се старонови треба да ја преземат функцијата во оние општини каде…

Скопје го доби првиот полнач за електрични возилаЕкономија

Скопје го доби првиот полнач за електрични возила

Станицата за полнење електрични возила официјално беше пуштена во употреба во „Парк хотел и спа“. На настанот присуствуваше еврокомесарката за…

Кривичен отфрли шест „бомби“, СЈО најави жалбаАктуелно

Кривичен отфрли шест „бомби“, СЈО најави жалба

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) добило известување од Кривичниот суд дека за незаконски прибавени ги смета доказите телефонските снимки за „Титаник“,…

СДСМ ќе одржи митинг во ЉуботенМакедонија

СДСМ ќе одржи митинг во Љуботен

Централниот караван на СДСМ и коалицијата денеска ќе има средби со граѓаните на Шуто Оризари и Бутел. Во 20 часот…

НДМ ја поздравува иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија на учесниците во крвавиот четвртокМакедонија

НДМ ја поздравува иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија на учесниците во крвавиот четврток

Народно движење за Македонија ја поздравува вчерашната иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија на граѓаните учесници во настаните на 27 април…

Поповски: Имаме политичка волја да ги спроведеме медиумските реформиАктуелно

Поповски: Имаме политичка волја да ги спроведеме медиумските реформи

Имаме политичка волја и стручна подготвеност да ги спроведеме медиумските реформи и да ги подобриме условите за работење на медиумите…

Јовановски: СДС преку полицијата врши терор врз граѓаните на МакедонијаМакедонија

Јовановски: СДС преку полицијата врши терор врз граѓаните на Македонија

„СДС за изборите целосно ги злоупотреби државните институции во партиски цели, вклучувајќи ги и криминалците кои ги ставија во погон…