Нинџа и Кољо требало да им помогнат на Грујевски и Бошковски во бегствотоАктуелно

Нинџа и Кољо требало да им помогнат на Грујевски и Бошковски во бегството

Александар Василевски – Нинџа кој беше уапсен па пуштен на денот на изборниот молк заедно со Никола Митревски – Кољо,…

Добила платено отсуство за нега на болно кучеЗабава

Добила платено отсуство за нега на болно куче

Италијанка ја добилa битката за платени слободни денови за да се грижи за своето болно куче, известиле од италијанско здружение…

Најбогатите членови на европските кралски семејстваЗабава

Најбогатите членови на европските кралски семејства

Од 14 активни монархии во Европа, некои богатството го наследиле и навистина се независни додека останатите добиваат неповратни средства и…

Дете во Ниш украло автобус и го возело низ градот, го бркале 10 патролиСвет

Дете во Ниш украло автобус и го возело низ градот, го бркале 10 патроли

Дванаесетгодишно момче од Ниш предизвикало паника во градот откако во полицијата било пријавено дека украло автобус и го возело низ…

Полициско куче доби отказЗабава

Полициско куче доби отказ

Германскиот овчар Гавел добил отказ во австралиската полиција бидејќи бил „премногу љубезен“ за овој вид работа. Наместо барање дрога и…

11 тајни на Владимир Путин: Не пие алкохол, пријателите го викаат „Цар“…Забава

11 тајни на Владимир Путин: Не пие алкохол, пријателите го викаат „Цар“…

Рускиот претседател Владимир Путин е познат како личност полна со тајни која не зборува премногу за себе, но затоа неговите…

Објавени најстрашните локации во Англија во пресрет на Ноќта на вештеркитеЗабава

Објавени најстрашните локации во Англија во пресрет на Ноќта на вештерките

Здружението Инглиш херитејџ објави список на неколку најстрашни историски локации на кои се појавуваат духови и ноќе се слушаат чудни…

Како државите ги добиле своите називи?Забава

Како државите ги добиле своите називи?

Истражување спроведено во Оксфорд, а засновано на 195 независни држави во светот, вели дека државите и нациите ги добиваат своите…

Руска амбасада: Соопштението на Владата не преставува коректен одраз од разговорот помеѓу Шчербак и ЗаевМакедонија

Руска амбасада: Соопштението на Владата не преставува коректен одраз од разговорот помеѓу Шчербак и Заев

Руската амбасада реагира на соопштението на Владата за средбата помеѓу премиерот Заев и рускиот амбасадор Олег Шчербак. Од амбасадата велат…

Каменуван автобус во СкопјеМакедонија

Каменуван автобус во Скопје

Градски автобус, кој што се обраќал на линија Транспортен центар- Арачиново, синоќа бил каменуван од неколку лица на булеварот Методија…