Има 99 години и е најпознатата јога инструкторка на светот: “Му се смеам на светот, а тој ми возвраќа со иста мера”Забава

Има 99 години и е најпознатата јога инструкторка на светот: “Му се смеам на светот, а тој ми возвраќа со иста мера”

Тао Парчон Линч има 99 година. Таа е јога мајстор, манакенка, глумица и активистка која шири позитивна енергија низ цел…

Апелацискиот суд во Солун ќе одлучува за екстрадицијата на Грујевски и БошкоскиАктуелно

Апелацискиот суд во Солун ќе одлучува за екстрадицијата на Грујевски и Бошкоски

Поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и вработениот во УБК, Никола Бошкоски денеска ќе бидат изведени пред…

ДИК ги одби сите проговори за првиот круг од локалните избориАктуелно

ДИК ги одби сите проговори за првиот круг од локалните избори

Државната изборна комисија (ДИК) ги одби сите поднесени приговори поднесени за првиот круг од локалните избори што се одржаа во…

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС спроведе криминални избори за да продолжи да ја ограбува државатаИзбори 2017

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС спроведе криминални избори за да продолжи да ја ограбува државата

„Владата на СДС спроведе криминални избори. Тоа им беше потребно за да владата на СДС и Зоран Заев продолжи да…

Светска банка предвидува раст на БДП во Македонија од 1,5 проценти оваа годинаЕкономија

Светска банка предвидува раст на БДП во Македонија од 1,5 проценти оваа година

Најновата проекција на Светска банка за растот на македонската економија во 2017 година е 1,5 проценти. Според објавените податоци во…

(ВИДЕО) Заев од Љуботен: Македонија има само една опција – единствоАктуелно

(ВИДЕО) Заев од Љуботен: Македонија има само една опција – единство

Ова што го работиме заедно е вредно, ајде да го продолжиме на 29 октомври. Македонија е сплотена како никогаш досега,…

Путин: Затворете ја границата меѓу Русија и Украина и ете ви нова СребреницаСвет

Путин: Затворете ја границата меѓу Русија и Украина и ете ви нова Сребреница

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека затворањето на границата на Русија со самопрогласените републики во Украина би довело до ситуација…

Каталонија на чекор да ја загуби независностаСвет

Каталонија на чекор да ја загуби независноста

Шпанската влада закажа вонредна седница на која ќе ја започне постапката за укинување на автономијата на Каталонија. Ваквата реакција на…

Туск: Нема место за интервенција на ЕУ околу прашањето на КаталонијаСвет

Туск: Нема место за интервенција на ЕУ околу прашањето на Каталонија

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск кажа дека нема место за интервенција на Европската Унија кога станува збор за ситуацијата…

Грујевски и Бошкоски не сакале екстрадиција во Македонија, се плашеле за своите животиАктуелно

Грујевски и Бошкоски не сакале екстрадиција во Македонија, се плашеле за своите животи

Поранешните началници во УБК Горан Грујевски и Никола Бошкоски, кои по синоќешното апсење попладнето дадоа исказ пред истражен судија во…