(ВИДЕО) Богоев: Сите заедно во Карпош да ставиме точка на урбаната мафијаАктуелно

(ВИДЕО) Богоев: Сите заедно во Карпош да ставиме точка на урбаната мафија

„Денес, од овде, од урбаната заедница Владо Тасевски, од плочникот кај Млечен ресторан, јас и мојот Тим ве повикуваме на…

Богоев повикува на заедништво и мобилизација за голема победа во КарпошИзбори 2017

Богоев повикува на заедништво и мобилизација за голема победа во Карпош

Денеска се одржа средба меѓу Стефан Богоев, кандидат на СДСМ за градоначалник на општина Карпош и претставници од коалициските партнери…

(ВИДЕО) Богоев: Изградба на три реонски базени во КарпошВидео

(ВИДЕО) Богоев: Изградба на три реонски базени во Карпош

Кандидатот на СДСМ и коалицијата за градоначалник на општина Карпош Стефан Богоев денеска најави изградба на три реонски базени. –…

(ВИДЕО) Богоев: Ќе црпиме решенија од граѓанитеАктуелно

(ВИДЕО) Богоев: Ќе црпиме решенија од граѓаните

Нерези е место на стари скопјани, карпошани и тука мора да има подобар и поубав живот за сите, нагласи Стефан…

Шилегов: Стевчо, Никола, разберете, вие сте историјаАктуелно

Шилегов: Стевчо, Никола, разберете, вие сте историја

Кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ, Петре Шилегов, на вечерашниот митинг во Карпош порача дека Стевче Јакимовски и Никола…

(ВИДЕО) Богоев: Во Карпош е чиста работата, прашање е само разликатаАктуелно

(ВИДЕО) Богоев: Во Карпош е чиста работата, прашање е само разликата

Фокусирани сме на решенијата кои ќе ги спроведуваме од 16-ти октомври, рече Стефан Богоев, кандидат на СДСМ и коалицијата за…

(ВИДЕО) Богоев: Ветуваме заштита на зеленилото и изградба на нов парк во КарпошАктуелно

(ВИДЕО) Богоев: Ветуваме заштита на зеленилото и изградба на нов парк во Карпош

Стефан Богоев, кандидат на СДСМ и коалицијата за градоначалник на општина Карпош денеска во изјава за медиумите најави голем парк,…

Богоев: Ветувам планска урбанизација на ЗлокуќаниАктуелно

Богоев: Ветувам планска урбанизација на Злокуќани

Злокуќани е блиску до урбаното јадро, а е најзапуштена населба, започна Стефан Богоев, кандидат на СДСМ и коалицијата за градоначалник…