Аеродром: Не е „бугарски воз“- две ливчиња завршиле во една кутијаАктуелно

Аеродром: Не е „бугарски воз“- две ливчиња завршиле во една кутија

На избирачкото место 2686 во општина Аеродром со интервенција на полицијата е прекинато гласањето, откако гласач, кому му биле дадени…

Инцидент во Бутел – се степале двајца на гласачко местоАктуелно

Инцидент во Бутел – се степале двајца на гласачко место

Македонија избира градоначалници и советници во општинските совети и во градот Скопје . Досега немало неправилности или поголеми инциденти. Помал…

Жителите на Пустец нема да можат да гласаат на утрешните избориАктуелно

Жителите на Пустец нема да можат да гласаат на утрешните избори

Жителите на општина Пустец, Албанија, нема да можат да гласаат на утрешните локални избори, бидејќи голем дел од нив останале…

Се асфалтирала улица во Новаци – прекршен изборниот молкИзбори 2017

Се асфалтирала улица во Новаци – прекршен изборниот молк

Според неофицијални информации, работници денеска во селото Далбеговци, општина Новаци асфалтирале улица со што е прекршен изборниот молк. Според законот…

ДИК подготви упатство за гласање на локалните избори: Гласајте со сино пенкалоИзбори 2017

ДИК подготви упатство за гласање на локалните избори: Гласајте со сино пенкало

Државната изборна комисија (ДИК) подготви упатство за гласање на овие локални избори. Гласањето се врши лично, на гласачките места во…

Носителот на советничка листа на една од политичките партии заврши во полициска станицаАктуелно

Носителот на советничка листа на една од политичките партии заврши во полициска станица

Носител на советничка листа на една политичка партија во општина Гази Баба вербално се заканувал на член од спротивната политичка…

Предизборниот молк започна со два искршени штаба во ЛисичеАктуелно

Предизборниот молк започна со два искршени штаба во Лисиче

Предизборниот молк започна со два искршени штаба во населбата Лисиче. Во едниот искршено е предното стакло на влезната врата како…

Жител на Корешница нудел пари за глас на изборитеАктуелно

Жител на Корешница нудел пари за глас на изборите

М.С. од село Корешница-Демир Капија во Полициската станица Неготино пријавил дека С.Б. (43) од село Корешница му понудил пари за…

Заврши гласањето на изнемоштените во Гевгелија, Богданци, Дојран и ВаландовоАктуелно

Заврши гласањето на изнемоштените во Гевгелија, Богданци, Дојран и Валандово

Во општините Гевгелија, Богданци, Дојран и Валандово заврши гласањето на болните, изнемоштените и затворени лица во првиот круг од локалните…

Цивил: Одговорност од сите за да има фер, демократски и слободни избориРепублика

Цивил: Одговорност од сите за да има фер, демократски и слободни избори

Граѓанската организација Цивил – Центар за слобода ги повикува сите учесници и засегнати страни во изборниот процес да ги почитуваат…