Вработен во Општина Карпош променил брави во простории на ОпштинатаАктуелно

Вработен во Општина Карпош променил брави во простории на Општината

Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски вчера во полиција пријавил дека вработен во администрацијата ги променил бравите на просториите на…

(ВИДЕО) Богоев: Сите заедно во Карпош да ставиме точка на урбаната мафијаАктуелно

(ВИДЕО) Богоев: Сите заедно во Карпош да ставиме точка на урбаната мафија

„Денес, од овде, од урбаната заедница Владо Тасевски, од плочникот кај Млечен ресторан, јас и мојот Тим ве повикуваме на…

Богоев повикува на заедништво и мобилизација за голема победа во КарпошИзбори 2017

Богоев повикува на заедништво и мобилизација за голема победа во Карпош

Денеска се одржа средба меѓу Стефан Богоев, кандидат на СДСМ за градоначалник на општина Карпош и претставници од коалициските партнери…

(ВИДЕО) Богоев: Изградба на три реонски базени во КарпошВидео

(ВИДЕО) Богоев: Изградба на три реонски базени во Карпош

Кандидатот на СДСМ и коалицијата за градоначалник на општина Карпош Стефан Богоев денеска најави изградба на три реонски базени. –…

(ВИДЕО) Богоев: Ќе црпиме решенија од граѓанитеАктуелно

(ВИДЕО) Богоев: Ќе црпиме решенија од граѓаните

Нерези е место на стари скопјани, карпошани и тука мора да има подобар и поубав живот за сите, нагласи Стефан…

(ВИДЕО) Богоев: Во Карпош е чиста работата, прашање е само разликатаАктуелно

(ВИДЕО) Богоев: Во Карпош е чиста работата, прашање е само разликата

Фокусирани сме на решенијата кои ќе ги спроведуваме од 16-ти октомври, рече Стефан Богоев, кандидат на СДСМ и коалицијата за…

(ВИДЕО) Богоев: Ветуваме заштита на зеленилото и изградба на нов парк во КарпошАктуелно

(ВИДЕО) Богоев: Ветуваме заштита на зеленилото и изградба на нов парк во Карпош

Стефан Богоев, кандидат на СДСМ и коалицијата за градоначалник на општина Карпош денеска во изјава за медиумите најави голем парк,…

Јакимовски: Доколку во Центар има повеќе зеленило од Карпош 4, ќе се откажам од кандидатуратаАктуелно

Јакимовски: Доколку во Центар има повеќе зеленило од Карпош 4, ќе се откажам од кандидатурата

Актуелниот градоначалник на Карпош и кандидат за престојните избори од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Стевче Јакимовски на вечерашниот митинг изјави…