Спасовски: Ќе се истражува кој од Македонија им помагал на Грујовски и на БошковскиАктуелно

Спасовски: Ќе се истражува кој од Македонија им помагал на Грујовски и на Бошковски

Обвинителството ќе треба сериозно да поработи во врска со логистиката што поранешните началници на Упрвата за безбедност и контраразузнавање (УБК),…

Спасовски: Примивме 46 пријави за изборни нерегуларности, имаше обид за гласање на лице од АлбанијаАктуелно

Спасовски: Примивме 46 пријави за изборни нерегуларности, имаше обид за гласање на лице од Албанија

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски на прес конференција истакна дека МВР во текот на целата предизборна кампања, особено денеска…

Искршен штаб на политичка партијаИзбори 2017

Искршен штаб на политичка партија

Еден час по започнувањето на изборниот молк бил искршен штаб на политичка партија, информираат од МВР. На 14.10.2017 околу 00,55…

МВР викендов ќе издава лични картиАктуелно

МВР викендов ќе издава лични карти

Сите одделенија за управни работи на МВР денеска и утре, на денот на локалните избори, ќе работат и ќе издаваат…

МВР ќе издава лични карти и за викендИзбори 2017

МВР ќе издава лични карти и за викенд

Сите одделенија за управни работи на МВР ќе работат на 14 и 15 октомври, со што граѓаните и овие денови…

Ангеловски: 9 лицa се пoвикaни нa рaзгoвoр зa тепaчкaтa вo Шуткa, ниту еден инцидент нема да се толерираАктуелно

Ангеловски: 9 лицa се пoвикaни нa рaзгoвoр зa тепaчкaтa вo Шуткa, ниту еден инцидент нема да се толерира

Девет лицa се пoвикaни нa рaспит вo пoлицискa стaницa од двете групи кои учествувале во вчерашната тепaчкa вo нaселбa Шутo…