Пет лица повредени во напад со нож во МинхенСвет

Пет лица повредени во напад со нож во Минхен

Пет лица се полесно повредени денеска во напад со нож на пет различни локации во јужниот германски град Минхен, соопшти…

Израелска федерација: Каков нож? Шпанците никаде не беа подобро дочеканиСпорт

Израелска федерација: Каков нож? Шпанците никаде не беа подобро дочекани

Од фудбалската федерација на Израел ја отфрлија како неточна информацијата на еден локалниот весник, а која ја пренесоа повеќе светски…

Израелски хулиган со нож се обидел да го нападне ИскоСпорт

Израелски хулиган со нож се обидел да го нападне Иско

Фудбалерот на Реал Мадрид Иско можел сериозно да настрада по крајот на синоќешниот квалификациски натпревар меѓу Израел и Шпанија. По…