Пет лица повредени во напад со нож во МинхенСвет

Пет лица повредени во напад со нож во Минхен

Пет лица се полесно повредени денеска во напад со нож на пет различни локации во јужниот германски град Минхен, соопшти…

Расте бројот на мртви и повредени во нападот во Лас ВегасСвет

Расте бројот на мртви и повредени во нападот во Лас Вегас

Најмалку 20 лица се убиени, а над 100 се повредени во пукањето што се случи пред хотел во Лас Вегас.…