11 тајни на Владимир Путин: Не пие алкохол, пријателите го викаат „Цар“…Забава

11 тајни на Владимир Путин: Не пие алкохол, пријателите го викаат „Цар“…

Рускиот претседател Владимир Путин е познат како личност полна со тајни која не зборува премногу за себе, но затоа неговите…

(ВИДЕО) Русија гради огромен мост што ќе ги поврзува полуостровите Керч и ТаманСвет

(ВИДЕО) Русија гради огромен мост што ќе ги поврзува полуостровите Керч и Таман

На Крим во тек се неверојатни градежни работи, каде со бродови се пренесуваат 5.500 тони тешките делови од новиот мост,…

(ВИДЕО) Овие руски војници е невозможно да бидат убиени: Опремата на војникот на иднинатаВидео

(ВИДЕО) Овие руски војници е невозможно да бидат убиени: Опремата на војникот на иднината

Ако Американците развиле свој современ војник и го споредиле со “Robocop”, Русите го имаат “Војник 3”, односно војникот на 21.…

Русија и Саудиска Арабија наскоро ќе го потпишат договорот за С-400Свет

Русија и Саудиска Арабија наскоро ќе го потпишат договорот за С-400

Русија и Саудиска Арабија се очекува да го потпишат договорот за снабдување со руски напредни проектили за противвоздушна одбрана С-400,…

Ердоган: Ако даде Господ, ќе го произведуваме С-400 заедно со РусијаСвет

Ердоган: Ако даде Господ, ќе го произведуваме С-400 заедно со Русија

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека не постојат проблеми со планираното купување руски ракетни системи земја-воздух С-400 и дека…

Северна Кореја оствари нова интернет конекција преку руска фирмаСвет

Северна Кореја оствари нова интернет конекција преку руска фирма

Руската компанија „Транстелеком“ активирала втора интернет конекција за Северна Кореја, која би можела да ги зајакне компјутерските можности на Пјонгјанг,…

Путин: Можен е напад врз Северна КорејаСвет

Путин: Можен е напад врз Северна Кореја

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека е можен глобален напад врз Северна Кореја, но исходот би бил неизвесен бидејќи станува…

Руската авијација уништи команден штаб на Нусра фронтСвет

Руската авијација уништи команден штаб на Нусра фронт

Руските ВВС уништија команден штаб на терористичката организација Нусра фронт, нивниот лидер е во критична состојба, а 12 команданти се…

Русија и САД ќе градат прва лунарна вселенска станицаСвет

Русија и САД ќе градат прва лунарна вселенска станица

Русија и САД се договорија денеска за соработка во проектот на НАСА за изградба на прва лунарна вселенска станица, како…

Русија ќе гради ѕид на границата меѓу Крим и УкраинаСвет

Русија ќе гради ѕид на границата меѓу Крим и Украина

Русија планира да подигне ограда меѓу Крим и Украина, објавија руските медиуми. Пограничната управа на Федералната служба за безбедност на…