Четири години казна затвор за напаѓачот на Шекеринска од 27 априлАктуелно

Четири години казна затвор за напаѓачот на Шекеринска од 27 април

Кривичниот суд му одреди 4 години затворска казна на напаѓачот на Радмила Шекеринска, Панче Ангелов од 27 април кога толпа…

Продолжува судењето на напаѓачот на Шекеринска во Собранието од крвавиот четвртокАктуелно

Продолжува судењето на напаѓачот на Шекеринска во Собранието од крвавиот четврток

Денеска во скопскиот Кривичен суд продолжува судењето за нападот врз министерката за одбрана Радмила Шекеринска, за настаните во Собранието од…

(ВИДЕО) Шекеринска од Градско: Приклучете се, до 15 октомври да ја кажеме нашата визија за ГрадскоАктуелно

(ВИДЕО) Шекеринска од Градско: Приклучете се, до 15 октомври да ја кажеме нашата визија за Градско

„Ве повикувам сите да се вклучите до 15 октомври да влеземе во секој дом и во секое семејство да ја…

(ВИДЕО) Шекеринска: На 15 октомври гласајте за живот во ГостиварАктуелно

(ВИДЕО) Шекеринска: На 15 октомври гласајте за живот во Гостивар

Во декември лани сите заедно сплотени и Македонци, Албанци, Турци, Роми, Срби, Власи, Бошњаци, ама баш сите се здруживме и…