Шилегов и Богдановиќ ќе почекаат- ДИК ги повика ОИК на распитМакедонија

Шилегов и Богдановиќ ќе почекаат- ДИК ги повика ОИК на распит

Следната недела новите 40 градоначалници , од кои 3 се старонови треба да ја преземат функцијата во оние општини каде…

(ВИДЕО) Шилегов: Скопје ќе стане вело-градАктуелно

(ВИДЕО) Шилегов: Скопје ќе стане вело-град

Кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ Петре Шилегов на последниот ден од кампањата оствари уште една средба со иницијативата…

ВИДЕО: Шилегов ги претстави инфраструктурните чекори од програматаАктуелно

ВИДЕО: Шилегов ги претстави инфраструктурните чекори од програмата

Кандидатот за Градоначалник за Скопје вчера во промотивниот штаб на присутните им ги претставуваше новите сообраќајни решенија за главниот град.…

ВИДЕО: Шилегов упадна на прес-конференција на Коце ТрајановскиАктуелно

ВИДЕО: Шилегов упадна на прес-конференција на Коце Трајановски

Кандидатот за градоначалник за Град Скопје од СДСМ, Петре Шилегов упадна на прес-конференција на противкандидатот Коце Трајановски и пред камерите…

Шилегов: Доста се поделбиАктуелно

Шилегов: Доста се поделби

Кандидатот за градоначалник на Град Скопје, од СДСМ Петре Шилегов во текот на шеснаесеттиот ден од кампањата за локални избори…

Заев и Шилегов потпишаа Меморандум со еснафот на Старата скопска чаршијаАктуелно

Заев и Шилегов потпишаа Меморандум со еснафот на Старата скопска чаршија

Меморандум за соработка со кој ќе се овозможи ревитализација и осовременување на инфраструктурата на Старата скопска чаршија потпишаа денеска премиерот…

Шилегов денеска на средби со граѓани во Кисела ВодаАктуелно

Шилегов денеска на средби со граѓани во Кисела Вода

Кандидатот за градоначалник на Град Скопје, од СДСМ Петре Шилегов во текот на петнаесеттиот ден од кампањата за локални избори…

Анкета на Телма: Шилегов води пред ТрајановскиАктуелно

Анкета на Телма: Шилегов води пред Трајановски

Според анкетата на Телевизија Телма која вчера беше презентирана пред јавноста, кандидатот на СДСМ за градоначалник на Скопје, Петре Шилегов…

(ВИДЕО) Шилегов: Локалната самоуправа ќе биде отворена за соработка со граѓанитеАктуелно

(ВИДЕО) Шилегов: Локалната самоуправа ќе биде отворена за соработка со граѓаните

Петре Шилегов, кандидатот за градоначалник на Град Скопје од СДСМ и коалицијата, денеска во изјава за медиумите изјави дека имал…

(ВИДЕО) Шилегов: Младите претприемачи ќе бидат ослободени од плаќање фирмарина во првите две годиниАктуелно

(ВИДЕО) Шилегов: Младите претприемачи ќе бидат ослободени од плаќање фирмарина во првите две години

„Еве сме денеска во скопската општина Шуто Оризари да ја пренесеме пораката дека на 15 октомври, сите општини во градот…