Бочварски: Намалување на цената на водата и сметот за 10 отстоИзбори 2017

Бочварски: Намалување на цената на водата и сметот за 10 отсто

Намалување на цената на водата за 10 проценти најави денеска кандидатот за градоначалник на СДСМ за општина Штип, Благој Бочварски.…

(ВИДЕО) Бочварски: Ќе го решиме проблемот со водоводната и канализациската мрежаАктуелно

(ВИДЕО) Бочварски: Ќе го решиме проблемот со водоводната и канализациската мрежа

Кандидатот за градоначалник на општина Штип Благој Бочварски, на денешната отворена дебата со граѓаните, порача дека уште во првите денови…

(ВИДЕО) Заев: Наша цел е младите да останат во МакедонијаАктуелно

(ВИДЕО) Заев: Наша цел е младите да останат во Македонија

На отворениот форум со граѓаните во Штип, претседателот на СДСМ, Зоран Заев зборуваше за перспективите пред кои што се исправени…