Ексклузивно: Алијанса надвор од владата, ДПА и Саздовски со СДСМ по изборитеАктуелно

Ексклузивно: Алијанса надвор од владата, ДПА и Саздовски со СДСМ по изборите

Сурија Рашиди и пратеникот кој ќе го наследи Зијадин Села од Алијансата за Албанците нема да бидат дел од парламентарното…

Определен притвор за осомничените за нападот врз Зијадин СелаАктуелно

Определен притвор за осомничените за нападот врз Зијадин Села

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за проширување на истрагата за уште 3 лица за сторено кривично дело Убиство во…

Саздовски и официјално ја напушти ГРОМ на Стевче Јакимовски, станува независен пратеникАктуелно

Саздовски и официјално ја напушти ГРОМ на Стевче Јакимовски, станува независен пратеник

Чедомир Саздовски и официјално ја напушти партијата на Стевче Јакимовски, со што ГРОМ остана со само еден пратник во Собранието.…

Четири години казна затвор за напаѓачот на Шекеринска од 27 априлАктуелно

Четири години казна затвор за напаѓачот на Шекеринска од 27 април

Кривичниот суд му одреди 4 години затворска казна на напаѓачот на Радмила Шекеринска, Панче Ангелов од 27 април кога толпа…

(ФОТО) Делегации на Сојузот на борците, Владата и Собранието положија цвеќе по повод празникотАктуелно

(ФОТО) Делегации на Сојузот на борците, Владата и Собранието положија цвеќе по повод празникот

Венци со цвеќе пред споменикот на ослободителите на Скопје положија делегации на Сојузот на борците предводена од Никола Стојановски, на…

Продолжува судењето на напаѓачот на Шекеринска во Собранието од крвавиот четвртокАктуелно

Продолжува судењето на напаѓачот на Шекеринска во Собранието од крвавиот четврток

Денеска во скопскиот Кривичен суд продолжува судењето за нападот врз министерката за одбрана Радмила Шекеринска, за настаните во Собранието од…