Петре Шилегов води пред Коце ТрајановскиАктуелно

Петре Шилегов води пред Коце Трајановски

Кандидатот за градоначалник на Град Скопје од СДСМ, Петре Шилегов води пред актуелниот градоначалник и кандидат а нов мандат од…

ФОТО: Петре Шилегов и Коце Трајановски со изедначен број на гласовиИзбори 2017

ФОТО: Петре Шилегов и Коце Трајановски со изедначен број на гласови

Кандидатите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Град Скопје, Петре Шилеогв и Коце Трајановски според досега изборените гласови имаат…

ВИДЕО: Шилегов упадна на прес-конференција на Коце ТрајановскиАктуелно

ВИДЕО: Шилегов упадна на прес-конференција на Коце Трајановски

Кандидатот за градоначалник за Град Скопје од СДСМ, Петре Шилегов упадна на прес-конференција на противкандидатот Коце Трајановски и пред камерите…

Анкета на Телма: Шилегов води пред ТрајановскиАктуелно

Анкета на Телма: Шилегов води пред Трајановски

Според анкетата на Телевизија Телма која вчера беше презентирана пред јавноста, кандидатот на СДСМ за градоначалник на Скопје, Петре Шилегов…

(ВИДЕО) Трајановски најави проширување на булеварот „Александар Македонски“Видео

(ВИДЕО) Трајановски најави проширување на булеварот „Александар Македонски“

Во насока на подобрување на сообраќајот во Скопје, во новата изборна програма 2017-2021 предвидени се поголем број на проекти за…