Бошњаковски: Владата очекува почитување на меѓународните договори и стандарди за екстрадицијаАктуелно

Бошњаковски: Владата очекува почитување на меѓународните договори и стандарди за екстрадиција

Владата очекува дека ќе се испочитуваат сите меѓународни договори и меѓународни стандарди во вакви случаи и целата постапка ќе биде…

Ексклузивно: Алијанса надвор од владата, ДПА и Саздовски со СДСМ по изборитеАктуелно

Ексклузивно: Алијанса надвор од владата, ДПА и Саздовски со СДСМ по изборите

Сурија Рашиди и пратеникот кој ќе го наследи Зијадин Села од Алијансата за Албанците нема да бидат дел од парламентарното…

Владата работи врз реформите на безбедносниот систем, УБК и Законот за следење на комуникациитеМакедонија

Владата работи врз реформите на безбедносниот систем, УБК и Законот за следење на комуникациите

Владата на Република Македонија веќе работи на реформите на безбедносниот систем, вклучувајки ја и УБК и на Законот за следење…

(ФОТО) Делегации на Сојузот на борците, Владата и Собранието положија цвеќе по повод празникотАктуелно

(ФОТО) Делегации на Сојузот на борците, Владата и Собранието положија цвеќе по повод празникот

Венци со цвеќе пред споменикот на ослободителите на Скопје положија делегации на Сојузот на борците предводена од Никола Стојановски, на…

Владата ќе ги преиспитува критериумите за членство на државните службеници во одбори и советиАктуелно

Владата ќе ги преиспитува критериумите за членство на државните службеници во одбори и совети

Владата на вчерашната седница донесе заклучок сите министерства во рок од 2 недели да достават информации до Владата за критериумите…

Владата ја укина наградата на ВМРОАктуелно

Владата ја укина наградата на ВМРО

Од Министерството за култура на последната седница на Владата било доставено барање оваа година да не биде доделена наградата „23…

Полицијата ќе добие нови униформиМакедонија

Полицијата ќе добие нови униформи

Владата на Република Македонија на денешната 30-та седница, со која претседаваше Заменичката на претседателот на Владата на Република Македонија и…

Каталонската влада: Шпанија е срам за Европа, повредени се најмалку 400 лицаСвет

Каталонската влада: Шпанија е срам за Европа, повредени се најмалку 400 лица

Шпанската влада ќе одговара пред меѓународните судови поради насилството на полицијата во текот на забранетиот референдум во Каталонија, изјави портпаролот…