ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС спроведе криминални избори за да продолжи да ја ограбува државатаИзбори 2017

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС спроведе криминални избори за да продолжи да ја ограбува државата

„Владата на СДС спроведе криминални избори. Тоа им беше потребно за да владата на СДС и Зоран Заев продолжи да…

Ѓорѓиевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе достави иницијатива за амнестија на лицата вклучени во немилите настани на 27-ми априлМакедонија

Ѓорѓиевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе достави иницијатива за амнестија на лицата вклучени во немилите настани на 27-ми април

„ИК на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ до Собранието да достават иницијатива за опфаќање со амнестија на лицата вклучени…

(ВИДЕО) Груевски најави оставка од лидерската позиција во ВМРО-ДПМНЕ?Актуелно

(ВИДЕО) Груевски најави оставка од лидерската позиција во ВМРО-ДПМНЕ?

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски најави повлекување од лидерската позиција по катастрофалниот резултат на локалните избори. – Јас како лидер…

Молк во ВМРО-ДПМНЕ, седиштето на партијата празноАктуелно

Молк во ВМРО-ДПМНЕ, седиштето на партијата празно

Молк во ВМРО-ДПМНЕ. Изборната еуфорија во оваа партија ја нема, ги нема ниту симпатизерите во седиштето.Во меѓувреме, во седиштето на…

Србов: Имаше многу нерегуларности, среќни сме што немаше жртвиАктуелно

Србов: Имаше многу нерегуларности, среќни сме што немаше жртви

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ на кратка прес конференција се пожали на притисоци за време на изборите. – Изборниот ден имаше многу нерегуларности…

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалите на Заев и неговата криминална банда се откриениМакедонија

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалите на Заев и неговата криминална банда се откриени

„Владата на СДС за само четири месеци, со криминал, корупција и непотизам успеа да донесе помрачување во Македонија. Веднаш по…

Панорама 2 или copy-paste сценарио од 27 април 2017 година?! Незадоволни членови ќе упаднеле во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ?Став

Панорама 2 или copy-paste сценарио од 27 април 2017 година?! Незадоволни членови ќе упаднеле во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ?

Деновиве се погласни се шпекулациите дека некои ретуширани и подоцна освестени нови и стари вмровци откако се изнаслужија по туѓите…

(ВИДЕО) Тарчуловски: Припор и Драчево ќе добијат канализација, Црниче и Пржино се против мене, нема да добијат ништоАктуелно

(ВИДЕО) Тарчуловски: Припор и Драчево ќе добијат канализација, Црниче и Пржино се против мене, нема да добијат ништо

Кандидатот за градоначалник во општина Кисела Вода од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски на средба со граѓани вели дека ако…

Тепачка на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Шуто ОризариАктуелно

Тепачка на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Шуто Оризари

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека на вчерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ настанала тепачка. Според полицијата, вчера во 21,00 часот…

ВМРО-ДПМНЕ: Кога СДС е на власт, насекаде владее криминал, корупција и непотизамМакедонија

ВМРО-ДПМНЕ: Кога СДС е на власт, насекаде владее криминал, корупција и непотизам

„Криминалната и коруптивната власт на СДС за само четири месеци покажа како функционира една киднапирана државата. Кога СДС е на…