Руска амбасада: Соопштението на Владата не преставува коректен одраз од разговорот помеѓу Шчербак и ЗаевМакедонија

Руска амбасада: Соопштението на Владата не преставува коректен одраз од разговорот помеѓу Шчербак и Заев

Руската амбасада реагира на соопштението на Владата за средбата помеѓу премиерот Заев и рускиот амбасадор Олег Шчербак. Од амбасадата велат…

(ВИДЕО) Заев од Љуботен: Македонија има само една опција – единствоАктуелно

(ВИДЕО) Заев од Љуботен: Македонија има само една опција – единство

Ова што го работиме заедно е вредно, ајде да го продолжиме на 29 октомври. Македонија е сплотена како никогаш досега,…

Заев-Шчербак: Евроатланските аспирации на Македонија не се пречка за соработка со РусијаАктуелно

Заев-Шчербак: Евроатланските аспирации на Македонија не се пречка за соработка со Русија

Македонскиот премиер Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Руската Федерација во Република Македонија Олек Шербак на која тој…

Заев: Вредеше борбата, Македонија е сè што имамеАктуелно

Заев: Вредеше борбата, Македонија е сè што имаме

Нека ни е честита и вечна слободата. Имавме предизвик да организираме избори. Еве ја слободната волја на граѓаните. Тоа сите…

(ВИДЕО) Заев: Сите граѓани вечерва да се чувствуваат како победнициАктуелно

(ВИДЕО) Заев: Сите граѓани вечерва да се чувствуваат како победници

Денеска е голем ден за демократијата и слободата во Република Македонија, ден кога граѓаните избираат продолжување и заокружување на промените…

Премиерот Заев се сретна со делегација на „Македонска платфрома за борба против сиромаштија“Актуелно

Премиерот Заев се сретна со делегација на „Македонска платфрома за борба против сиромаштија“

Владата отвора постојана комуникација со граѓанските организации за борба против сиромаштијата, порача премиерот Зоран Заев на денешната средба во Владата…

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалите на Заев и неговата криминална банда се откриениМакедонија

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалите на Заев и неговата криминална банда се откриени

„Владата на СДС за само четири месеци, со криминал, корупција и непотизам успеа да донесе помрачување во Македонија. Веднаш по…

Заев и Шилегов потпишаа Меморандум со еснафот на Старата скопска чаршијаАктуелно

Заев и Шилегов потпишаа Меморандум со еснафот на Старата скопска чаршија

Меморандум за соработка со кој ќе се овозможи ревитализација и осовременување на инфраструктурата на Старата скопска чаршија потпишаа денеска премиерот…

Заев му ја честиташе наградата „Блаже Конески“ на професорот ФридманМакедонија

Заев му ја честиташе наградата „Блаже Конески“ на професорот Фридман

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска го прими д-р Виктор Фридман, овогодишниот добитник на наградата „Блаже Конески“,…

(ВИДЕО) Заев: Убеден сум во победата на СДСМ во СтрумицаАктуелно

(ВИДЕО) Заев: Убеден сум во победата на СДСМ во Струмица

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев изјави дека е убеден во победата на СДСМ во Струмица и смета дека овој град,…