Авион се сруши при слетување на Брегот на Слоновата Коска, четворица загинатиСвет

Авион се сруши при слетување на Брегот на Слоновата Коска, четворица загинати

Четири лица загинаа, а шестмина се повредени откако товарен авион, се урна во морето во близина на меѓународниот аеродром во…

Расте бројот на загинати во пожарите во КалифорнијаСвет

Расте бројот на загинати во пожарите во Калифорнија

Најмалку 23 лица загинале во пожарите што ја погодија Калифорнија. Само во округот Соном дури 550 лица се водат како…