Ги прекршија ли позитивните пратеници протоколите за заштита од коронавирусот?

admin
Со амбулантно возило од новоотворената клиника на „Никоб“ и облечена во скафандер, пратеничката од СДСМ, Бисера Костадиновска Стојчевска, која е позитивна на коронавирусот вчера влезе во...

Рашковски во куќен притвор, обвинителството ќе се жали на одлуката

admin
Екс генералниот секретар на владата, Драги Рашковски заминува во куќен притвор, иако обвинителството за него побара мерка ефективен притвор. Куќен притвор доби и Даниел Станчески,...

Заев: Нема недопирливи, ама софтверот е набавен преку законска јавна набавка

admin
Откако утрово беша приведени поранешниот генерален секретар на владата, Драги Рашковски и Даниел Станчев, сопственикот на „Инвока груп поради истрага во случајот со набавката на...

Сторијата на Ден за дрвокрадците во Малешевијата, дел од извештајот на Евротинк

admin
Сторијата во неколку продолженија на порталот „Ден“ се најде во извештајот на Евротник и Глобал Инишијатив објавен во февруари годинава насловен како „Пустошење на нашата...

Мијалков доби 12 годишна затворска казна за прислушувањето

admin
Дванаесетгодишна затворска казна доби поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков. Кривичниот суд го прогласи за виновен за незаконското масовно прислушување во Македонија, за што, според...