Мицкоски: Пендаровски нема став, Заев е суетен

admin
Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на Фејсбук образложи зошто нема да прифатат лидерска средба организирана од страна на претседателот Стево Пендаровски. „Стево Пендаровски го...

Владата и тутунарите се договорија, протестите откажани

admin
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа имаа средба со претставниците на овластените компании...

Левица побара Уставниот суд да ја укине функцијата „прв вицепремиер“

admin
Членот на Президиумот на Левица, Реџеп Исмаил – Хактан, вчера на прес конференција информираше дека Левица поднела претставка до Уставен суд за оценување на уставноста...

Жена го кршела владиниот автомобил кој го користи Груби

admin
Триесет и осумгодишна жена вчера ја искршила шофершајбната на владин автомобил кој го користи првиот вицепремиер и министер за политички систем, Артан Груби, потврди МВР. „На...

Бајден и официјално избран за претседател: Ставот на Трамп е екстремен

admin
Избраниот претседател на САД, Џо Бајден вчера по официјалната потврда дека победил на изборите, го критикуваше одбивањето на неговиот претходник, Доналд Трамп, да признае пораз...