Шајло Џоли Пит непрепознатлива: Надмината фазата момче?

Elena Daskalova
Шајло Џоли Пит беше најпопуларното бебе на светот уште пред самата да биде свесна за своето постоење. Своевремено, нејзината прва фотографија беше најскапата слика која...

Израел вакцинираше најголем процент од популацијата

Elena Daskalova
Откако започна дистрибуцијата на вакцини против КОВИД-19 низ светот, една држава се издвои со брзината со која се реализира вакцинацијата. Според израелската министерка за здравство,...

Прекрасен настап на Џеј Ло на инаугурацијата на Бајден: Зборуваше и на шпански

Elena Daskalova
Познатата латиноамериканска ѕвезда Џенифер Лопез (Џеј Ло) на инаугурацијата на новиот претседател на САД настапи со две познати патриотски песни, а притоа вметна и стих...

Васил повторно оди на Евровизија

Elena Daskalova
Минатата година на Евровизија требаше да нè претставува пејачот Васил Гарванлиев со песната „You“, но поради ситуацијата со пандемијата, фестивалот се одложи. Во прв момент,...

Оздравените даруваат конвалесцентна плазма, третирани стотици пациенти

Elena Daskalova
Според Институтот за трансфузиологија, досега 729 дарители донирале крвна плазма за третман на пациентите заразени со коронавирус, кои имаат потреба од ваквиот начин на лечење...

Србија ќе даде 8000 вакцини Фајзер за Македонија

Elena Daskalova
Србија ќе даде 8000 вакцини за Македонија, од својата набавка од Фајзер, како одговор на барањето на Македонија за помош при купувањето на вакцини против...

Традиционален рецепт за леб-колач со паричка за Василица

Elena Daskalova
Во православието, традициите и обичаите се поделени и тоа е особено видливо околу Божикните празници, кога се дебатира за исправноста на барање паричка во леб...

Познатиот рапер на тапет: Сопругата тврди дека со години е малтретирана

Elena Daskalova
Пред неколку денови раперот Др Дре заврши во болница, поради сомнеж за мозочен удар или аневризма, но за кратко време се обрати до јавноста дека...

Пешачење за слабеење: Дали е можно и колку треба да испешачите?

Elena Daskalova
Физичката активност на многумина им е тешка и не е дел од нивните навики и рутини, па се обидуваат да компензираат со повеќе пешачење, за...