Почина таткото на Дарко Лазиќ: Смртта ги смири скараните колеги

Elena Daskalova
Таткото на Дарко Лазиќ, Милан, почина поради компликации при операција, а денес, 15 декември е неговиот закоп. Познатиот пејач е скршен од болка, а покрај...

Вилијам, Кејт и децата – новогодишна честитка

Elena Daskalova
На социјалните мрежи и во таблоидите веќе неколку дена „врти“ нова семејна фотографија од војводата и војвотката од Кембриџ, заедно со нивните деца Џорџ, Шарлот...

Вљубена жена е прекрасна жена – еве зошто е тоа така

Elena Daskalova
Вљубувањето е процес во кој се случуваат многу промени на хемиско и ментално ниво, но она што сите го забележуваат, а ретко кој обрнува внимание,...

Хајди Клум и ќерка ѝ на насловна страница на „Вог“

Elena Daskalova
Познатиот модел и поранешен ангел на Викторијас Сикрет, Хајди Клум, повторно се најде на насловните страници на популарниот магазин, но овојпат наместо во бикини или...

Дали претера? Погледнете како Кајли Џенер ја украси својата луксузна вила

Elena Daskalova
Новогодишните и Божикните празници се време кога уживаме во својот дом, заедно со најблиските, а истото го направи и Кајли Џенер, која според нејзиниот Инстаграм,...