Сцена

Дефинитивно е крај! Раскинаа Џеј Ло и Алекс Родригез

Elena Daskalova
Озборувањата за крајот на врската на Џеј Ло и свршеникот Алекс Родригез се актуелни веќе извесен период, но овојпат е навистина крај. Поранешниот пар соопшти...

Ако ние се откажеме, Бугарија ќе го прати Гарванлиев следната година на Евровизија?

Elena Daskalova
Од бугарската партија ВМРО на Красимир Каракачанов најавуваат дека ако Македонија се откаже од настапот на Васил Гарванлиев на Евровизија, следната година тие ќе го...

Меган и Хари си ги отворија душите кај Опра: Суицидни мисли, ранливост, страв од повторување на минатото…

Elena Daskalova
Принцот Хари и Меган Маркл за првпат по отстапувањето од кралските должности, во двочасовно интервју со Опра Винфри, ги открија и најситните детали кои довеле...

Со насмевка и песна, Доли Партон се вакцинираше против ковид-19

Elena Daskalova
Популарната кантри-ѕвезда ја прими првата доза од вакцината на производителот „Модерна“, притоа мотивирајќи ги своите обожаватели и тие да бидат одговорни. Таа ја испеа познатата...

Отплови „Панонскиот морнар“: Балканот се простува од Ѓорѓе Балашевиќ

Elena Daskalova
Повеќе српски и хрватски медиуми, меѓу кои и Дневник.хр, ја објавија веста дека легендарниот Ѓорѓе Балашевиќ починал на 68-годишна возраст. Тој бил позитивен на коронавирусот...

Меган и Хари со среќна вест: Арчи ќе стане постар брат

Elena Daskalova
Неодамна Меган Маркл и принцот Хари пред јавноста открија дека минатата година, покрај многуте стресови кои ги доживеале, војвотката имала и спонтан абортус. Сега тие...

Меган Маркл извојува огромна победа против британските таблоиди

Elena Daskalova
Меган Маркл со години војуваше против британските таблоиди, кои посветено се занимаваа со нејзината приватност од моментот кога таа официјално стана војвотка од Сасекс, кога...

Оскарите ќе се емитуваат во живо, ќе се почитуваат мерките за безбедност

Elena Daskalova
Свеченото доделување на најпрестижните филмски награди оваа година ќе се одвива во поинакви услови, следејќи ги тековните препораки во однос на пандемијата. „За да создадеме...