Семејство

Мицкоски не дојде да сведочи за упадот во Собранието на 27 април

admin
Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не дојде во Кривичниот суд во Скопје, каде беше повикан како сведок на одбраната за предметот за организаторите на...