Вести

Захариева: Изразивме незадоволство за палењето на бугарското знаме во Вевчани

admin
Министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева на Фејсбук напиша дека му порачала на бугарскиот амбасадор во Скопје, Ангел Ангелов да реагира за запаленото...

Захариева: Спорот ќе се реши кога ќе се смират страстите

admin
Бугарската министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева сметка дека решението на спорот помеѓу Скопје и Софија лежи во враќањето на меѓусебната доверба. Таа смета дека...

Тодоров: Настаните од 27 април им нанесоа штета на сите, некому физички, некому политички

admin
Ексминистерот за здравсто, актуелен исклучен член на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров, сведочеше за организацијата на 27 април, каде обвинети се Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески, Спиро Ристовски...

Јанкулоска: Со Миле јадевме и пиевме на 27 април, немаше ништо невообичаено

admin
Спроведена од затворот Идризово, каде ја издржува затворската казна за незаконската набавка на Мерцедесот наменет за избеганиот експремиер Никола Гуревски, поранешната министерка за внатрешни работи,...