Видео

(ВИДЕО) Мицкоски: 2021 година ќе е година на промени

admin
Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, испрати новогодишна порака до граѓаните, посакувајќи 2021 година да биде година на промени. Во прилог, целата честитка: Почитувани сограѓани,...

(ВИДЕО) Пендаровски со новогодишна порака: Доаѓаат подобри денови, ќе можеме да бидеме заедно, без страв

admin
Македонскиот претседател Стево Пендаровски со видео обраќање ги честиташе Новата година и престојните празници. Во прилог, обраќањето во целост: Драги сограѓани, 2020-та беше една од...

(ВИДЕО) Со спектакуларен огномет, Австралија влезе во 2021 година

admin
Со празни улици и спектакуларен огномет кој сите го гледаа од своите домови, Австралија ја дочека новата 2021 година. Поради пандемијата со коронавирусот, Австралија воведе...

(ВИДЕО) Сузбиена терористичка во Македонија: Набавувале оружје за убиства и експлозиви за уништување на објекти

admin
Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал-Секторот за борба против тероризам, насилен екстремизам и радикализам во координација со Агенцијата за национална безбедност, Одделот за...

(ВИДЕО) Заев со порака: Да празнуваме одговорно за нашето и здравјето на најблиските

admin
Премиерот Зоран Заев преку видео обраќање се обрати на сите наши сограѓани со апел за одговорно да се прослават претстојните празници. Посебно се заблагодари на...

(ВИДЕО) Повеќе наставници ќе предаваат на интегрираните предмети, оценка ќе даваат заеднички

admin
Концептот со интегрирани предмети во основното образование би стартувал во септември, со ученици од прво и шесто одделение, појасни министерката за образование и наука, Мила...

Заев: Во 1943 година на 31 декември македонските граѓани не си легнаа како Бугари и се разбудија на 1 јануари 1944 како Македонци, туку биле и ќе бидат Македонци

admin
„Секогаш сме реагирале и ќе реагираме. Оваа изјава на Каракачанов не е со нота или пипан документ, и еве и ние јавно реагираме: Во 1943...

Заев од Пустец: Македонците во Албанија се школуваат на својот мајчин јазик

admin
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев и министерката за образование и наука Мила Царовска, денеска, при посетата на Општина Пустец, Мала Преспа...