канје вест

„Пукна“ познатиот пар: Што ќе прави Канје Вест после разводот?

Elena Daskalova
Минатата недела одекна веста дека познатиот пар Ким Кардашијан и Канје Вест, по неколку години брак и четири деца, се разведуваат. Иако ниту еден од...

Пандемијата ништо не им може: Канје и Кајли – најплатени за 2020

Elena Daskalova
Форбс ја објави листата на најплатени популарни личности за 2020, а на неа, на самиот врв се најдоа претставници на „кланот“ Кардашијан-Џенер. Кајли Џенер која...